Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Michalovčania znovu očakávajú dvojtisícovú návštevu

Sportnet|Publikované 11. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Po desaťdňovej prestávke pokračuje dnes prvoligová súťaž hokejistov stretnutiami sedemnásteho kola. V tom poslednom sa zástupcom nášho

regiónu darilo iba spolovice. Kým Trebišovčania na domácom ľade rozdrvili ružinovského nováčika po výsledku 10:1, Michalovčania podľahli v Topoľčanoch tamojšiemu Kimexu 1:5. Pravda, ak by využili množstvo vypracovaných šancí, nemuseli pod Tríbečom prehrať. Ešteže pred vlastným obecenstvom v posledných troch dueloch neokúsili trpkosť prehry, vďaka čomu opäť aspoň spolovice zaplnili tribúny michalovského zimáku. Vo víťaznom tóne by radi pokračovali aj dnes proti HŠHK Prievidza. "Už v prvom našom vzájomnom súboji na prievidzskom ľade sme neboli ďaleko od remízy. Prehrali sme síce 1:3, ale bol to vyrovnaný zápas. Na základe toho som presvedčený, že máme nato, aby sme si dnes s nimi poradili. Jednoznačne na nich máme," prezradil útočník HC Dukla Martin Stripai, ktorý je zároveň presvedčený, že aj dnes zavíta na tribúny minimálne dvojtisícová návšteva.

Počas uplynulého týždňa Michalovčania usilovne zarezávali. Tréner Ján Selvek sústredil pozornosť v tréningových jednotkách na obnovenie fyzických síl a kondície. "Veľmi sme však nato nereptali, veľmi dobre vieme, že sa nám to v ťažkých zápasoch zíde. Veď aj naše víťazstvá boli vo veľkej miere dielom našej bojovnosti, nuž a tá je podmienená kvalitnou kondičnou pripravenosťou. Poctivo sme dreli a dnes sme už doslova hladní po hokeji. Verím, že znovu potešíme divákov víťazstvom," doplnil dvadsaťšesťročný odchovanec michalovského hokeja.

O situácii v tábore trebišovského prvoligistu sme informovali už v priebehu minulého týždňa. V tom čase šarapatil na dolnom Zemplíne chrípkový vírus, do postele zatiahol aj trénera Branislava Kohutiara, nuž a v súčasnom období ešte trochu vyčíňa. "Stále máme problémy s akýmsi vírusom, viacerí hráči sú chorí. Naposledy na tréningoch kvôli chorobe chýbali Dzúrik, Dučai, Kvaššay, na sústredenie s reprezentačnou dvadsiatkou odcestoval obranca Varga, a Horňák trénoval s HC Košice. Tých absencií bolo dosť a až na včerajšom tréningu sme mali vedieť, s kým budeme môcť dnes v Banskej Bystrici počítať," prezradil riaditeľ HK VTJ Trebišov Jozef Škrak, ktorý na istý čas prevzal trénersku taktovku na tréningoch, keďže Branislav Kohutiar bol chorý.

Dnes podvečer sa Zemplínčania predstavia pod Urpínom, kde si zmerajú sily s tamojšou Iskrou Banská Bystrica. V prvom vzájomnom dueli podľahli zverencom Jána Hegyiho tesne 4:5, keď doplatili na nevýrazný úvod. Ani na banskobystrickom ľade sa im nezvyklo v minulosti dariť, takže je na nich, aby trochu poopravili štatistiky i úspešnosť na klziskách súperov. "Veru, už ani ja si nepamätám, kedy naposledy sme v Banskej Bystrici bodovali. Hádam ešte, keď som chytal. Je teda na čase konečne čosi domácim uchmatnúť, boli by sme radi, keby sme už dnes odtiaľ neodchádzali naprázdno," dodal Jozef Škrak.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.