Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Michalovčania žiadali odloženie derby proti Trebišovu!

Sportnet|Publikované 13. nov 2003 o 23:00

Michalovce - Káder treťoligových futbalistov Michaloviec pripomína hotový lazaret. Chorých je jedenásť hráčov zo šestnásťčlenného kádra a kvôli tomu

včera požiadali funkcionári klubu o preloženie nedeľňajšieho stretnutia šestnásteho kola proti Slavoju Trebišovu! Tento dlho očakávaný prestížny súboj dvoch susedských tímov ašpirujúcich na postup do druhej ligy sa teda s najväčšou pravdepodobnosťou odohrá v náhradnom termíne. "Akoby nestačilo, že viacero našich hráčov má tresty, ešte navyše aj ochoreli. Jedenásť hráčov má chrípku, preto sme boli nútení požiadať Športovo-technickú komisiu o preloženie nedeľňajšieho zápasu s Trebišovom na náhradný termín. Keďže väčšina hráčov bude na maródke ešte týždeň a ďalších sedem dní ešte nebude môcť podať adekvátny športový výkon, budeme žiadať v rámci zachovania regulárnosti súťaže a férového boja preloženie duelu na jar budúceho roku," prezradil takisto chorý prezident ŠK Zemplín Michalovce Jaroslav Bovan, ktorý bol včera v Košiciach na Východoslovenskom futbalovom zväze zdokladovať všetky náležitostí.

V oficiálnej žiadosti o odloženie nedeľňajšieho zápasu sa uvádza, že z dôvodu chrípkovej epidémie nemôže ŠK Zemplín Michalovce nastúpiť na nedeľňajšiu predohrávku prvého jarného kola proti Slavoju Trebišov. Priložených je jedenásť potvrdení práceneschopností pre Milana Capíka, Jána Gajdoščíka, Viliama Šetéta, Mikuláša Ováka, Adriána Devečku, Pavla Ruskovského, Jána Marcina, Jaroslava Dargaja, Miloša Adama, Petra Geroča a Ing. Slavomíra Kiršnera.

Hlavu v smútku mal aj kormidelník ŠK Zemplín Jozef Štafura. Neveriac veľmi, že včerajší verdikt príslušnej komisie zmení hrací čas derby s Trebišovom, si predstavoval, že bude musieť povolať aj chlapcov z mladšieho dorastu. "Už na nedeľňajší zápas so Stropkovom som mal k dispozícii iba deväť zdravých hráčov, zvyšok nastúpil s výrazným sebazaprením. V priebehu týždňa som mal na tréningoch čím ďalej, tým menej hráčov a včera už prišli iba štyria. Dvaja brankári Belan a Komenda, plus kapitán Nemčík a so zranením členka dlhodobo laborujúci Uhľar," prezradil smutný lodivod Jozef Štafura, podľa ktorého je veľká škoda, ak sa duel proti lídrovi z Trebišova neuskutoční. Jeho zverenci totiž ťahajú päťzápasovú sériu bez porážky a trúfali si aj na rivala z čela tabuľky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.