Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Michalovčania vydreli víťazstvo v Košiciach

Opäť potvrdili rolu favorita. Michalovčania zvíťazili na pôde Tydamu Košice. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 16. feb 2015 o 23:00

Lepšie zvládli dramatický záver a vďaka ďalšiemu triumfu sa udržali na vedúcej priečke pelotónu.

MICHALOVCE. Druholigoví basketbalisti Michaloviec si cez víkend pripísali na svoje konto ďalšie víťazstvo. Líder skupiny Východ v súboji 13. kola súťaže nezaváhal na palubovke košického Tydamu, kde triumfoval 57:52, ale na dva body sa poriadne nadrel.

Hráči 1. BKD sa najbližšie opäť predstavia u súpera, keď v sobotu o 18. hodine odohrajú súboj na rožňavskom ihrisku.

Na domácej pôde však môžeme v rovnaký deň o 13.15 hod. vidieť basketbalistky, ktoré si zmerajú sily s druhým celkom tabuľky Cassoviou Košice.

Zemplínčania začali zápas veľmi dobre, keď nabudeným domácim dovolili dať v prvej štvrtine iba štyri body a sami dali pätnásť. V druhej sa už hra viac vyrovnala, pričom líder tabuľky trocha zaspal úvod, pretože za prvých päť minút dal iba päť bodov, čo bolo dosť málo, lebo šancí mal dosť.

Napriek tomu polčas vyhrali Michalovce o desať bodov, čo bolo celkom sľubné.

V podobnom duchu sa začala aj druhá polovica stretnutia, hráči 1. BKD kontrolovali zápas vcelku jednoznačne a zdalo sa, že ho bez problémov dovedú do víťazného konca.

Domáci sa však nadýchli k poslednému náporu, začalo sa im dariť a dali niekoľko ľahkých košov. Hostia naopak od začiatku poslednej štvrtiny za prvých päť minút nedokázali dať kôš ani z najvyloženejších pozícií a tento úsek prehrali 0:8.

Košičania sa dostali do „laufu“, o tri minúty už bolo vyrovnané (49:49) a začínalo sa odznova. Hlavným dôvodom toho, že sa Tydamu podarilo zápas zdramatizovať, boli zbytočné chyby Michalovčanov hlavne v útočnej fáze.

Výrazne k tomu prispela aj nedisciplinovanosť niektorých hráčov, výsledkom čoho bolo napríklad päť osobných chýb Tomáša Mižáka a Miroslava Miháľa, či technická chyba Vladislava Mitterpáka za nešportový prejav v závere duelu.

Práve V. Mitterpák však v poslednej minúte premenil päť zo šiestich trestných hodov a rozhodol o tesnom víťazstve v zápase, ktorý nemusel končiť tak dramaticky.

Na druhej strane na svoje si však určite prišli diváci.

ŠŠK Tydam Košice – 1. BKD Michalovce 52:57 (21:31)

Štvrtiny: 4:15, 17:16, 10:14, 21:12.

Najviac bodov 1. BKD: V. Mitterpak 19, T. Mitterpák 18, Mižák 7, Miháľ 4.