Michalovčania vonku na Trenčín nestačili

(Autor: ilustračné - TASR/Roman Hanc)
TASR|4. jan 2020 o 20:30

Víťazná trojzápasová šnúra sa skončila.

TRENČÍN, MICHALOVCE. Hokejisti HK Dukla Trenčín triumfovali v 37. kole Tipsport Ligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 a prerušili tak trojzápasovú víťaznú šnúru súpera.

Priebeh stretnutia

Úvod stretnutia veľa hokejovej krásy nepriniesol. Nováčik sa zameral najmä na pozornú defenzívu.

Domácim pomohlo prvé vylúčenie v zápase. Galambošove vylúčenie Trenčania využili v 11. minúte. Mikyskovu strelu Trenčan neudržal.

Sojčíkove dorážky sa ešte neujali, ale puk dokorčuľoval Bezúch a poslal ho do bránky.

Zverenci trénera Pardavého o pár minút nevyužili dve šance a pykali. V 17. minúte po kombinačnej akcii Spilar prihral Korhonenovi, ktorý nemal problémy vyrovnať.

V závere úvodnej tretiny nevyužil zaváhanie Mikysku Galamboš.

V druhej tretine udávali tempo hry Trenčania. V 26. minúte sa Štachova strela odrazila pred Hecla. Ten v dorážke neuspel a následne neprepasíroval puk do siete ani kapitán Bartovič.

V polovici stretnutia sa Dukla dostala po druhý raz do vedenia. Odrazený puk z otočky poslal na brankára Balána a ten prepadol za bránkovú čiaru.

V 46. minúte sa hosťujúcemu tímu podarilo po druhý raz v stretnutí vyrovnať. Domáci nevyužili šancu a pykali. Brejkovú situáciu úspešne zakončil Mašlonka.

Deväť minút pred koncom mohli ísť Trenčania do vedenia. Po strele Lapšanského zazvonila za Trenčanom žŕdka.

Dukla napokon víťazný gól strelila v 53. minúte počas presilovej hry. McCormack prenechal puk Mikyskovi a ten z osi klziska trafil presne.

V závere Michalovčania odvolali gólmana a v 60. minúte inkasovali štvrtý gól do prázdnej bránky. Jeho autorom bol Bezúch.

Hlasy trénerov

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "S dnešným výkonom nemôžeme byť spokojní. Musíme byť spokojní s tým, že sme našli cestu ako zvíťaziť proti húževnatému súperovi, ktorý bol blízko dobrého výsledku. Ťažko sme sa dostávali cez stredné pásmo. Rozhodli špeciálne tímy. Ubránili sme oslabenia a využili presilové hry."

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: "Bol to podobný zápas ako predchádzajúce dva. Rozhodol jeden gól. Trenčín ho strelil. Nám sa nepodarilo ísť do vedenia. Dnes sme minimálne na bod mali, ale rozhodla nekoncentrovanosť jednotlivcov. Súperovi sme ponúkli po veľkej chybe presilovú hru, ktorá rozhodla."

Štatistika

HK Dukla Trenčín - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 11. Bezúch (Sojčík, Mikyska), 31. Balán (Sojčík), 53. Mikyska (McCormack), 60. Bezúch (Mikyska) - 17. Korhonen (Spilar, Ventelä), 46. Mašlonka (Dalhuisen). Rozhodovali: Valach, Nagy - Durmis, Kis-Kiraly, vylúčení: 2:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3260 divákov

Trenčín: Tomek - Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Stacha, A.Dúžek - Bezúch, Mikyska, Alderson - Bartovič, Valach, Hecl - Lapšanský, Balán, Sojčík - Džugan, Ferényi, Ďurina - Maniaček

Michalovce: Trenčan - Ventelä, Vorobjev, Novický, Dalhuisen, Hančák, Hopkovič - Spilar, Lalancette, Korhonen - Mašlonka, Galamboš, Hričina - Hvila, Linet, Safaralejev - Šimun, Toma, Giľák