Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Michalovčania utrpeli nečakane vysokú porážku

Sportnet|Publikované 7. dec 2005 o 23:00

Michalovce Hokejisti HK Dukla Michalovce zavŕšili prvú polovicu II. hokejovej ligy Východ nečakane vysokou prehrou s Breznom, ktorému v 7. kole

súťaže podľahli na domácom ľade 2:8. Michalovčania utrpeli tretiu porážku v rade (predtým neuspeli proti Detve a Bardejovu), z toho druhú v domácom prostredí. Vráťme sa ale k stretnutiu s Breznom. "Ťažko môžem zverencom niečo vyčítať. Na tréningy chodia po práci alebo škole. Počas týždňa si prídu zatrénovať tak siedmi-ôsmi hráči. Začiatok zápasu bol ako zo zlého sna. Už v šiestej minúte sme prehrávali 0:3, keď hostia zo šiestich striel na bránu vsietili tri góly. Nemyslím si, že je za ne zodpovedný len gólman. Chýb sa dopustili aj obrancovia, ktorí protihráčom dovolili vystreliť. Dovolím si tvrdiť, že ešte aj za stavu 1:4 sa dal zvrátiť výsledok. Lenže my sme v druhej tretine inkasovali ďalšie dva góly a bolo prakticky po zápase," realisticky hodnotil michalovský kormidelník Michal Pastrňák.

Prehra 2:8 ho mrzí o to viac, že HK Dukla nebol pre Brezňanov obetným baránkom. Svedčí o tom aj jednoznačný pomer striel 46:18. Domáci hokejisti nepremenili množstvo gólových príležitosti. Bránu veľakrát netrafili ani z bezprostrednej blízkosti. Inokedy sa zase nevedeli vysporiadať s pozornou defenzívou Stredoslovákov. "Čo na to povedať? Sú aj také súboje, keď nedáte gól z ničoho. Skrátka, o osude stretnutia rozhodlo premieňanie šancí. Okrem toho, Brezno riešilo herné situácie úplne jednoducho, kým my sme si ich často zbytočne komplikovali. Čaká ma veľa práce. Som si vedomý, že zlepšenie výkonnosti zo dňa na deň nenastane. Postupom času by som ale chcel, aby si chlapci osvojili určitý herný štýl. Počas najbližších štyroch týždňov doma odohráme tri stretnutia. Verím, že nám to pomôže a získame čo najviac bodov," uzavrel tréner, ktorý vedie aj niekoľko michalovských mládežníckych kolektívov.

V prvej polovici II. ligy Východ Michalovce veľa vody nenamútili. Pritom nezačali zle. V úvodných kolách remizovali v Ružomberku, porazili Lučenec a Sabinov. Potom sa ale rapídne zhoršili a v súčasnosti kráčajú od prehry k prehre. Je najvyšší čas to zmeniť, pretože získať päť bodov zo siedmich duelov nie je žiadna sláva.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.