Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Michalovčania skončili v skupine

Sportnet|Publikované 16. dec 2003 o 00:00

Stropkov - Jubilejný 10. ročník Turnaja Výberov R a DZ ObFZ v halovom futbale v rámci VsFZ, ktorý pravidelne každoročne organizuje iný ObFZ, sa

tentokrát uskutočnil v sobotu 6. decembra v Stropkove v mestskej športovej hale a v hale SOUP, pričom jeho organizátorom bol ObFZ Svidník. Zúčastnilo sa ho 13 výberov ObFZ rozdelených do 4 skupín. Výber ObFZ Michalovce hral v 4. skupine v mestskej športovej hale, pričom v tejto 3-člennej skupine boli Košice okolie, Bardejov, Michalovce. V každej skupine sa hralo systémom každý s každým po 1x25 min. Do ďalších bojov postúpili len víťazi skupín. Pre družstvá umiestnené na ostatných miestach v skupinách sa turnaj skončil.

Výsledky 4. skupiny:

Bardejov - Michalovce 2:10, Čech Špirek, Kučmiha - Čan 4, Palinský 2, Pavlov 2 (1 z pk), Polomský, Ondič. Michalovčania sa do súpera zahryzli od samého úvodu a prvýkrát mu dovolili skórovať až za stavu 0:4. Potom aj ďalej pokračovali v ostreľovaní brány Bardejova. Konečný výsledok hovoril za všetko.

Košice okolie - Bardejov 4:2. Košičania vo svojom úvodnom vystúpení začali opatrne so snahou nedovoliť Bardejovčanom bodovať naplno. Tí si už tiež dali väčší pozor ako v prvom súboji, no svojej druhej prehre aj tak nezabránili.

Michalovce - Košice okolie 3:7, za Michalovce: Ondič, Hreško, Polomský. Už od 5 sekundy sa tešili Košičania, keď strela z 9 m skončila v sieti prekvapeného brankára Michaloviec. Tým sa za stavu 0:2 podarilo zaznamenať kontaktný gól, no tento vzápätí padol aj na opačnej strane. Michalovčania boli nútení otvoriť hru so snahou o prípadné vyrovnanie, no Košičania hrali na rýchle protiútoky a presadzovali sa aj strelecky. Pritom hráči Michaloviec si vylámali zuby na dobre chytajúcom brankárovi hostí, s ktorým hralo všetko šťastie. Keď už bol prekonaný, tak lopta skončila niekoľkokrát na konštrukcii brány.

Tabuľka 4. skupiny:

1. Košice okolie220011:56

2. Michalovce210113:93

3.Bardejov20024:140

Z tejto skupiny ďalej postúpil Výber ObFZ Košice okolie. Výber ObFZ Michalovce nezvládol svoje druhé stretnutie v skupine, ktoré napokon rozhodlo len o jeho 2. mieste v nej, o ktoré sa zaslúžili títo hráči: O. Palinský, Š. Reňo, S. Polomský, V. Čan, M. Špivák, R. Pavlov, R. Ondič, V. Hreško, M. Ruščanský, M. Maroši, M. Tušek, J. Špivák. Vedúcim výpravy bol R. Ivan (člen VV).

Víťazmi jednotlivých skupín sa stali: 1. skupina Svidník, 2. skupina Košice mesto, 3. skupina Poprad, 4. skupina Košice okolie. Tí sa medzi sebou streli v semifinále vo vylučovacích súbojoch o postup do finále.

Semifinále: Svidník - Poprad 0:0 (na pk 1:3), Košice mesto - Košice okolie 5:4.

Porazení z týchto stretnutí odohrali duel o konečné 3. miesto a víťazi sa stretli vo finále.

Záverečné stretnutia: o 3. miesto: Svidník - Košice okolie 1:5, o 1. miesto: Košice mesto - Poprad 2:0.

Súvisiace články