Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Michalovčania si opäť zahrajú proti Realu Madrid

Aj proti Realu Madrid. Michalovčania si opäť zmerajú sily s „bielym baletom“. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 28. okt 2013 o 23:00

Na sústredení v Španielsku nastúpia aj proti Valencii či Levante.MICHALOVCE. Včera večer nabrali smer Valencia mladší dorastenci MFK Zemplín Michalovce, ktorí na pobreží Stredozemného mora absolvujú herné sústredenie.

V rámci neho odohrajú kategórie U17 a U16 priateľské súboje proti štyrom špičkovým klubom zo Španielska i Talianska, medzi ktorými opäť nebude chýbať ani slávny Real Madrid!

Cestou do Valencie sa michalovská výprava zastaví dnes popoludní v talianskej Verone, kde si oba tímy zmerajú sily s domácim Chievom.

„Do cieľovej destinácie by sme mali dôjsť zajtra, ubytovaní budeme priamo vo Valencii. Vo štvrtok večer nastúpime proti Levante, počas nasledujúcich troch dní absolvujeme iba tréningy a v utorok nás preverí domáca Valencia. Sústredenie zakončíme súbojom proti Realu Madrid. Návrat máme naplánovaný v piatok 8. novembra,“ prezradil nám kormidelník tímu U17 Albert Rusnák, pričom dodal, že proti rovnakým súperom nastúpia aj hráči družstva U16, ktorých vedie trénerská dvojica Tomáš Kozár – Vladimír Smaržík.

Chcú hrať so silnými

Zaujímavé je, že dorastenci MFK Zemplín nastúpia proti „bielemu baletu“ už druhýkrát v priebehu necelých troch mesiacov. A to je veru čo povedať.

„Cieľom nášho klubu je, aby naši mládežníci nastupovali proti kvalitným zahraničným družstvám, pretože iba zápasy s nimi ich futbalovo posunú dopredu. Môžem prezradiť, že vo Valencii budú chlapci trénovať pod vedením Igora Icu, ktorý patrí medzi najlepších mládežníckych koučov v tamojšom regióne,“ uviedol koordinátor mládeže v MFK Zemplín Marek Zahorčák, ktorý následne doplnil: „Podobné sústredenie v Španielsku absolvujú v jari aj naši starší žiaci (U15 a U14) a zahraničné previerky pripravujeme aj pre ďalšie tímy.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.