Michalovčania sa vrátili na čelo tabuľky

Takto sa hráči Dukly radovali šesťkrát. Liptovskému Mikulášu naložili poltucet. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 22. okt 2012 o 22:00

Doma zdolali Liptovský Mikuláš 6:3, dnes sa predstavia v Topoľčanoch.

MICHALOVCE. Hokej výbornej úrovne mohli vidieť v piatok fanúšikovia v Michalovciach. Tamojšia Dukla porazila na vlastnom ľade Liptovský Mikuláš 6:3 (4:1, 1:1, 1:1) a vrátila sa na prvé miesto prvoligovej tabuľky.

Celok z metropoly Zemplína sa rozbiehal pomalšie a už v polovici 2. minúty inkasoval v oslabení z hokejky skúseného Michala Mravca. Tento moment Duklu nakopol a na hosťujúcu bránu spustil uragán. Obrovský tlak líder zužitkoval a ešte do konca prvej tretiny strelil štyri góly.

„Po nepresvedčivom výkone v Trnave sme tentoraz odohrali veľmi dobrý zápas. Chlapci ukázali charakter a dobre korčuľovali aj kombinovali. Inkasovaný gól v úvode ich zdravo naštartoval a vo zvyšnom priebehu bola hra v našej réžii,“ skonštatoval lodivod Michaloviec Miroslav Ihnačák, ktorý s mužstvom dosiahol už deviate víťazstvo v tejto sezóne.

Triumf Dukly mohol byť aj vyšší, avšak hneď dvaja jej hráči nepremenili trestné strieľanie. Ako prvý svoju možnosť v 11. minúte nevyužil Ľuboš Fajčák a rovnako pochodil v 43. minúte aj Jaroslav Kmiť.

Po prvej štvrtine

Duelom s MHK 32 Liptovský Mikuláš uzavreli michalovskí hokejisti úvodnú štvrtinu prvoligového ročníka. Iba najväčší optimisti očakávali také výborné ťaženie mužstva, ktoré strelilo najviac gólov (53) a najmenej aj inkasovalo (29). Na svojom konte má už 27 bodov.

„Určite sme s prvou štvrtinou súťaže spokojní. Mrzia nás body stratené pred týždňom Trnave, ale musíme to zahodiť za hlavu a pripravovať sa na ďalšie zápasy,“ spokojne hovoril M. Ihnačák, ktorého celok je najlepším vo využívaní presilových hier.

Dnes odštartuje druhá najvyššia súťaž druhú štvrtinu a vedúci tím sa predstaví na ľade Topoľčian, s ktorými vstúpil do sezóny domácou prehrou 3:4 po samostatných nájazdoch.

„Chceme si požičané vziať späť a vrátiť Topoľčanom prehru. Naším cieľom je jednoznačne víťazstvo,“ povedal na záver michalovský kormidelník.

Po stretnutí na pôde topoľčianskeho HC sa už Dukla bude pripravovať na tradičné zemplínske derby s Trebišovom, ktoré je na programe už tento piatok.