Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Michalovčania oslavovali už cez týždeň

Sportnet|Publikované 3. okt 2002 o 22:00

Michalovce Po každom víťaznom zápase vládne v športovom kolektíve dobrá nálada. V prípade futbalistov Zemplína Michalovce má víťazstvo z Bardejova

dvojnásobnú cenu. Nielenže im pribudli do tabuľky tri cenné body, ale zároveň mali na mužstvo výrazný psychologický efekt. V menšom útlme hrajúci zverenci Jána Kozáka potrebovali víťazstvo v dôležitom zápase ako soľ, nuž a práve tento moment teraz nastal. "Aj ja si myslím, že triumf z Bardejova má pre nás dvojnásobnú cenu, chlapci výrazne ožili a v kabíne je jednoznačne lepšia atmosféra. Tá bola veselšia po malých oslavách narodenín prezidenta klubu Jaroslava Bovana a asistenta Jozefa Škrlíka," prezradil jeden z najlepších michalovských hráčov Milan Capík. V poslednom čase akoby nabral druhý dych, na ihrisku vymýšľa pre spoluhráčov všakovaké situácie na zakončenie, ale tí ho akosi nedokážu pochopiť. Ešteže mu "porozumel" bardejovský stopér Marián Kukulský, ktorý po jeho prihrávke rozhodol gólom do vlastnej siete o víťazstve Michaloviec. "Všetci veríme, že zajtra proti Ďurkovu konečne prelomíme smolu v zakončení. Po kanonáde so Svitom nám akoby zvlhol pušný prach. Nováčik tretej ligy je navyše vhodným súperom na nájdenie streleckej chuti," doplnil Milan Capík, ktorého tréner Kozák v Bardejove poslal prvý raz v sezóne na ihrisko ako klasického útočníka. Predtým mal za úlohu hrať ofenzívneho stredopoliara, kde sa cíti najlepšie. Ako však priznáva, najideálnejšie je, že pravidelne hráva.

Stretnutie s Ďurkovom bude mať špecifický nádych v tom zmysle, že v drese súpera sa predstaví trojica Exmichalovčanov. Ľubomíra Duloviča si už väčšia časť priaznivcov Zemplína možno nepamätá, ale na Milana Siksu a najmä Viktora Senjuža majú veľmi čerstvé spomienky. "Počas týždňa som sa zhováral s Viktorom Senjužom. Pýtal som sa ho, či aj u nás budú hrať tak ako s Trebišovom. Pochopil zmysel mojich slov a jasne mi naznačil, že on sa nemá začo hanbiť. Bude to naozaj trochu zvláštny zápas, ale nič to nemení na tom, že našim jediným cieľom bude víťazstvo," zdôraznil dvadsaťpäťročný odchovanec michalovského futbalu. Doteraz zaznamenal tri góly, naposledy ešte pred poldruha mesiacom do siete Lipian. Aj preto by si proti Ďurkovu rád vylepšil streleckú vizitku.

Pripomeňme, že tréner Kozák nebude môcť rátať so službami Martina Poľaška a chýbať mu bude aj kvôli štyrom žltým kartám potrestaný Ľubomír Micák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.