Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Michalovčania očakávajú zlepšenie streleckej efektivity

Sportnet|Publikované 24. okt 2002 o 22:00

Michalovce Viacerí diváci sobotňajšieho duelu medzi Michalovcami a Tatranom Prešov určite ešte ani teraz nechápu, ako mohli vyjsť v takom

jednoznačnom súboji domáci futbalisti naprázdno. Takmer celý zápas hrali na jednu bránu, z toho možno tridsať minút v súperovej šestnástke, ale gólu vo Vaškovej sieti sa nedočkali. Aj stredopoliar Zemplína Peter Slicho (na snímke) krútil nad tým hlavou. "Taký zápas som nezažil už dávno. Nehrali sme zle, súpera sme tlačili, ale zlyhali sme v koncovke. Práve vo finálnej fáze sme doplatili na možnú nekoncentráciu niektorých ofenzívnych hráčov. Mladých Prešovčanov sme určite nepodcenili, ale na druhej strane sme si pred stretnutím nič iné ako víťazstvo nepripúšťali. Chýbalo nám aj povestné športové šťastie," povedal dvadsaťsedemročný stredopoliar, ktorý prišiel do Michaloviec po treťom kole majstrovskej sezóny na hosťovanie z 1. FC Košice. Zástupcovia jediného východoslovenského zástupcu v najvyššej súťaži mu umožnili rozohrať sa po vlečúcom zranení, ale nie je vylúčený ani jeho návrat medzi zverencov Andreja Daňka.

Petra Slicha a napokon aj všetkých Michalovčanov škrel sobotňajší neúspech najmä po nedeľňajšom výsledku z Trebišova, kde prekvapujúco zvíťazili futbalisti Vranova nad Topľou. Keby totiž Šarišanov zdolali, mali by len trojbodovú stratu na trojbodovú stratu na Trebišov. "Ani mi to nepripomínajte. Radšej nato nechceme myslieť, našim cieľom je sústrediť sa na posledné tri stretnutia jesennej časti, v ktorých chceme obstáť so cťou. Nič ešte nie je stratené, takže zbrane rozhodne neskladáme," doplnil P. Slicho.

Koncentrácia zverencov Jána Kozáka sa už upriamuje na sobotu, kedy si zmerajú sily s exdruholigovým Vranovom nad Topľou. Bývalý hráč Budkoviec, Rožňavy, Sparty Praha B, Tatrana Prešov i 1. FC Košice dúfa, že to bude v podaní Zemplína lepšie vystúpenie ako naposledy. "Samozrejme, všetci očakávame oveľa lepší výkon ako proti prešovskému béčku. Hlavne po stránke streleckej úspešnosti by sme chceli byť efektívnejší. Veď predsa nie je možné, aby sme z celozápasovej prevahy nedokázali vyťažiť jediný gól. Pravdu povediac ani nepoznám silu nášho najbližšieho súpera, v tretej lige som predtým účinkoval ešte v drese Rožňavy a to bolo poriadne dávno. Posledné výsledky Vranovčanov však hovoria za veľa," mienil futbalista, ktorý zatiaľ márne čaká na prvý strelecký zápis v michalovskom drese.

Úroveň i kvalita zápasu budú do veľkej miery závislé od počasia. V posledných dňoch v oblasti Zemplína výdatne prší, takže možno očakávať stretnutie na ťažkom a rozmočenom teréne. "Pripravujeme sa na to a myslím, že veľa bude záležať na tom, kto sa s náročnými podmienkami lepšie vysporiada. Dôležitá preto bude aj stanovená taktika a z našej strany aj premieňanie šancí. Myslím, že si ich dokážeme vypracovať dosť, ale doplácame na zakončenie," dodal Peter Slicho.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.