Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Michalovčania ľahkým sústom Prešovčanov

Sportnet|Publikované 11. okt 2002 o 22:00

Košice - Prvá hokejová liga pokračovala včera stretnutiami 10. kola.Prešov - Michalovce 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)Prešov - Favorizovaný Prešov mal v

Košice - Prvá hokejová liga pokračovala včera stretnutiami 10. kola.

Prešov - Michalovce 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)

Prešov - Favorizovaný Prešov mal v úvodnej tretine prevahu, rad šancí, no iba tri vyložené. Až v 18. min. sa domáci dočkali, keď samostatný nájazd zužitkoval Caban. Pred odchodom do kabín hrali domáci v oslabení, rozohrávku hostí zachytil na modrej čiare Bochňa, nasledoval protiútok z ktorého skóroval Caban. V druhej tretine si spomínaná dvojica pri presilovke vymenila pozície, servíroval tentoraz Caban a do prázdnej brány skóroval Bochňa. V poslednej tretine sa východniarske derby už iba dohrávalo, hráči Farmakolu v nej pridali ďalšie dva góly, Zemplínčanom sa podarilo zaznamenať aspoň čestný úspech Zálužickým.

Góly: 18. a 37. Caban, 30. a 34. Bochňa, 20. Liba, 44. Baránok, 52. Gönczi - 42. Zálužický. Pred 300 divákmi rozhodovali Konček, Struhál, Višňovský. Vlúčení 9:5, navyše Hupka a M. Mižák 10. min. OT. Presilovky 2:0, oslabenia 1:0.

Ján MIROĽA

HK VTJ Trebišov - MšHK Prievidza 1:1 (0:0, 0:0, 1:1)

Trebišov - V priemernom stretnutí chudobnom na góly diváci úvodný gól videli až v 50. min zápasu, aj to dosť problematicky, lebo pravdepodobne bola nastrelená žrď, a nie sieť, rozhodca však gól uznal. V závere stretnutia Trebišov zahrával dvakrát trestné strieľanie, no ani raz nebol úspešný. Vyrovnanie sa zrodilo minútu a 15 s pred záverečnou sirénou po nádhernej strele domáceho Žeca od modrej čiary do ľavého horného rohu.

Góly: 59. Žec - 50. Cebák. Rozhodcovia: Žák - Hric, Szabó, vylúčení: 3:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1100 divákov.

Zostávajúce výsledky: Dubnica B. Bystrica 3:2 (1:1, 1:0, 1:1), góly: 15. Matejka, 28. Žitňanský, 47. Kolínek - 11. a 49. Krupa. Detva - Pov. Bystrica 1:3 (0:0, 1:2, 0:1), góly: 26. Petruk - 36. Talajka, 37. Zelenka, 59. Chládek. Ružinov - Nitra 1:13 (0:3, 1:5, 0:5), góly: 17. Funta - 1., 10., 56. Štepanovský, 8., 52. Chrenko, 32., 34. Rác, 35. Socha, 37., 54. Salaji, 39. Krecháč, 43. Poliaček, 51. Marták. Senica - Topoľčany 4:6 (0:2, 3:1, 1:3), góly: 24. Baránek, 25. Foltin, 31. Londarev, 53. Klečko - 10. P. Hurtaj, 11. Štekláč, 40. Drahovský, 46. Fleischer, 59. O. Lauko, 60. Gális.