Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Michalovčania dohrávali s deviatimi hráčmi

Duel v Nitre. Hralo sa tvrdo. (Autor: Ladislav Odráška)
Sportnet|Publikované 31. máj 2015 o 22:00

V peknom počasí sa v Nitre od začiatku hral vyrovnaný zápas.

Už praktický istí postupujúci Michalovčania sa predstavili ako kompaktné a technické mužstvo, no bez gólového efektu, a preto sa museli uspokojiť s remízou 0:0.

NITRA. Mužstvá si nič nedarovali, už v prvom polčase bolo množstvo súbojov v strede poľa. Po prestávke nervózny duel pokračoval, nad technikou vyhrávala bojovnosť.

Hralo sa tvrdo, a tak slabá návšteva bola svedkom pravého kartového mariášu.

„Vedeli sme, že to v Nitre nebudeme mať jednoduché. Súper hral veľmi obetavo a tvrdo, až na hranici faulov. Mrzí ma, že sme nedokázali využiť tri gólové šance. Už v úvode mal stopercentnú príležitosť Kunca, vývoj zápasu by sa vyvíjal inak,“ povedal tréner MFK Zemplín František Šturma.

Dôležitý moment prišiel po hodine hry. Vernon zozadu fauloval Petráša, videl druhú žltú kartu a putoval pod sprchy.

V presilovke Nitrania diktovali tempo, hostia sa k slovu dostávali len po brejkoch. Domáci však nedokázali prelomiť kompaktný obranný val súpera.

V posledných 10 minútach hrali hostia dokonca o deviatich, keďže za čiarou bol ošetrovaný Montero. Vyhecované stretnutie sa tak napokon skončilo deľbou bodov.

Zemplínčania mohli brať aj plný zisk, ale o brankárovi Nitry Patrikovi Hippovi sa bude michalovským strelcom ešte dlho snívať. Svoj skvelý výkon podmuroval najmenej troma kľúčovými zákrokmi.

„Po zmene strán sme boli spočiatku aktívnejší. Prišlo k vylúčeniu Vernona a my sme sa museli špecializovať hlavne na bránenie, s tým, že budeme vyrážať do brejkov. To sa nám darilo, vytvorili sme si ďalšie šance. Súper už hral do plných. Ku koncu sa nám ešte k tomu zranil hráč, čiže posledných desať minút sme museli hrať deviati. Som hrozne rád, že sme tento tlak ustáli. Fyzicky to bolo veľmi náročné, no chlapci to zvládli a sme radi za bod,“ dodal Šturma.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.