Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Michalovčania by radi zopakovali víťazstvo z Bardejova

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Trhovište Dvakrát za sebou futbalisti Zemplína Michalovce v majstrovskom stretnutí nezvíťazili a dvakrát ani nestrelili gól. Po kanonáde so Svitom,

ktorému nadelili poltucet, prišiel na nich strelecký útlm. Určite by zo šiestich gólov proti Svitu ukradli čosi aj do brány Turne nad Bodvou alebo Starej Ľubovne, ale súperi boli proti. Možno v tom bola aj smola, lebo šance Slicha či Bačíka v Turni, alebo Galla a Capíka proti Starej Ľubovni by mali končiť v sieti. "Podľa môjho názoru je to aj otázka systému hry našich súperov. Kým Svit hral otvorený futbal, ďalší dvaja protivníci hrali vyloženú defenzívu. Nechcem v tom hľadať výhovorku, lebo z ponúknutých šancí sme mali jednoznačne skórovať, ale proti desiatim brániacim hráčom sa presadzuje ťažko," mienil útočník Gabriel Pavlulik (na snímke). Podľa jeho slov sa pod nepriaznivú hru Michalovčanov podpísala aj veľká obmena kádra v poslednom čase. Noví hráči Slicho, ale najmä Gallo sa potrebujú s ostatnými zohrať a možno aj preto pôsobí hlavne druhý menovaný zatiaľ nevýrazným dojmom. "Miloš je kvalitný hráč, potvrdil to aj vlani, keď dal v drese Čane dvadsaťpäť gólov. Takisto aj ďalší chlapci potrebujú správny impulz, aby začali hrať lepšie. Tým momentom by malo byť víťazstvo v náročnom zápase. Keď to vyjde, verím, že aj naša hra bude časom lepšia," doplnil dvadsaťročný futbalista.

Na pondelňajšom rozbore zaznela z úst Jána Kozáka opätovná kritika na hru i výsledky mužstva. Zároveň vyjadril presvedčenie, že nepriaznivá séria bez streleného gólu skončí už najbližšie v Bardejove. "Našim cieľom bude okrem gólového korenia aj plný bodový zisk. Naposledy sme na hornom Šariši zvíťazili a verím, že si budeme počínať rovnako aj tentoraz. Pravda, na zreteli musíme mať aj posledný výprask BŠK v Trebišove. Po šesťgólovej nádielke je základným cieľom mužstva odčiniť zlý dojem hneď v najbližšom súboji," priznal odchovanec michalovského futbalu, ktorý opäť raz potvrdzuje svoju univerzálnosť. Ešte za éry predchádzajúceho lodivoda Františka Karkóa dostával príležitosť na pravom kraji obrany, teraz ho Ján Kozák posiela hlavne na pravú stranu útočnej formácie. "A mne sa pritom najlepšie hrá v zálohe. Prispôsobím sa však potrebám trénera, som ofenzívnym typom a hra v útoku sa mi celkom pozdáva. Mrzí ma, že nedostávam príležitosť v základnej jedenástke, myslím, že mám nato, aby som hral od začiatku," konštatoval rodák z Michaloviec.

Možno aj preto, že spolu s Tomášom Ivanom dostávajú príležitosť iba v druhých polčasoch, rozmýšľa o operácii ramena. Podobné ťažkosti sužujú aj Tomáša Kozára, takže by mal ísť pod skalpel spolu s ním. "On pôjde asi o týždeň skôr. Zhováral som sa o tom s lekárom Michalkom a viac-menej sme sa dohodli, že bude lepšie, keď podstúpim operáciu už teraz. V zimnej príprave nechcem nič zmeškať a keby som bol operovaný až po skončení jesennej časti, jej začiatok by som nestihol," dodal Gabriel Pavlulik.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.