Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Michalík si neporadil s brankárom

Sportnet|Publikované 16. sep 2002 o 22:00

Bardejov Hornošarišania chceli v prvoligovom hádzanárskom súboji s Hlohovcom (23:23) uspieť. Veď nový model súťaže, kde po základnej časti sa bude

hrať o postup v prvej štvorke a šesť družstiev sa stretne o záchranu, je náročný. Strata bodu v prvom domácom zápase preto môže mrzieť. Víťazstvo bolo na dosah ruky. Takmer 700 divákov mohlo byť s celkovým výkonom spokojní, v dramatickom závere nechýbali emócie, ale kompaktnejší hostia sa nakoniec tešili zo zisku bodu.

Veľa sa očakávalo od Michalíka. Ten od Kroka i Amricha dostával dosť lôpt, ale strelecky sa nepresadil proti brankárovi, ktorý si dal na neho pozor. Len jeden gól z jeho ruky bolo málo, ale aj ďalší hráči nepresvedčili v zakončovaní. Nahradiť ho chceli spojky. Krok dal 10 gólov, Amrich 9, ale bez efektu vyšli krídelníci a aj brankári. Tréner Ján Lozák stratu bodu videl takto: "Hrali sme s nasadením a dobre v úvode. Mužstvo nalomili nepremenené vyložené šanci či už z postu pivota alebo z krídel. Michalíkovi nešlo. Mal dobré príležitosti, má nárok na slabší deň, ale myslím, že v ďalších zápasoch bude úspešnejší. Spojky mohli dať viac gólov, ale hrali dobre. Myslím, že s tými krídlami bude ďaleko väčší problém."

Hlohovecký kormidelník Richard Matúšek priznal, že v závere ako mohli vyhrať, tak aj prehrať a k priebehu dodáva: "Naše spojky držali kontakt s domácimi a zlepšenou obranou sme to skoro otočili. Zámerom bolo ubrániť Michalíka, Kroka sme ‚otrávili', mal toho dosť. Bol sám. Bardejov ma prekvapil solídnou, oveľa lepšou hrou, ako v minulej sezóne. Sú pohyblivejší, ale nezahrali im brankári a krídla boli dobre prikryté."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.