Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Michal Dian nová vychádzajúca hviezda na Spiši

Sportnet|Publikované 5. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves Po bývalom kapitánovi Spišskej Novej Vsi Petrovi Filipovi zacína byt druhým milácikom spišskonovoveských tribún Michal Dian, ktorý

spolu s Mariánom Laštiakom tvorí perfektne zohratý útocný tandem. Ak by sa v nedelu v stretnutí proti Liptovskému Mikulášu vyhlasoval najlepší hrác zápasu, Michala by iste ocenenie neminulo. V utorok v Skalici ako jediný dokázal prekonat domáceho gólmana, ale na konecné vítazstvo to aj tak nestacilo.

"Nemyslím si, že som v životnej forme. V mužstve Spišiakov sa mi darí už trošku lepšie. Viac sa darí aj chlapcom, viac korculujeme, prejavilo sa to aj v mojom prípade. S Mariánom Laštiakom sme hrávali spolu v Banskej Bystrici. Dobre sa poznáme. Vieme sa na lade nájst, nie je to problém," uviedol šikovný útocník, ktorého na lade spoznáte podla toho, že má cervené rukavice, ostatní majú modré.

Michala pritiahol do kádra extraligového novácika tréner Daniš, a ako sa ukazuje, bol výborný tah.

"Zatial je mi v Spišskej Novej Vsi dobre, nestažujem si. Dúfam, že problémy, ktoré sú, sa vyriešia," strucne skomentoval situáciu, ktorá je na Spiši.

V dnešnom mikulášskom stretnutí posledná Spišská Nová Ves privíta na svojom lade prvý Trencín. S lídrom tabulky však novácik nemá zlú bilanciu. V piatom kole tam remizoval 2:2, v jedenástom kole Trencín aj so štastím remizoval na Spiši 4:4 a len raz v 23. kole vojaci zvítazili doma vysoko 6:0.

"V prvom rade budeme pozorne bránit. Trencín ma dobre korculujúcich hrácov, ktorí hrajú kombinacne, vedia si presne prihrat. Brankár Sopko nieco pochytá, na druhej strane verím, že nejaký ten gól dáme a dnes uhráme prijatelný výsledok," dodal na záver Michal Dian.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.