Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Michaela Kováčová: Verím, že Slovensko bude mať v GLORY viac zástupcov už čoskoro. (rozhovor)

Tomáš Tadlánek|Publikované 9. jan 2021 o 01:00

Rozhovor s Michaelou Kováčovou, prvou ženskou rozhodkyňou v najprestížnejšej K1 organizácii sveta, GLORY!

Na GLORY 76, kde mal na startosti hlavný zápas Badr Hari s Benjaminom Adegbuyi, malo zastúpenie aj Slovensko.

Tentoraz po prvý krát v roli rozhodcu, ktorou bola Michaela Kováčová. Tá sa stala aj prvou ženskou rozhodkyňou v histórii turnajov GLORY!

A aké boli jej dojmy, skúsenosti z turnaja? To nám prezradila v rozhovore.

Ako si sa dostala k tejto možnosti?
Oslovil ma Holandský prezident WAKO s informáciou, že WAKO Holandsko preberá po ISKA spoluprácu s GLORY a že by bol rád, keby som sa stala členkou rozhodcovského týmu GLORY. Že veľmi dobre pozná moju prácu v ringu a že patrím k top rozhodcom, ktorých si váži. Takéto uznanie sa Vám nedostane každý deň a veľmi ma to potešilo. Nie je ľahké sa v ringu presadiť ako žena a nie vôbec ako rozhodkyňa. Trvalo mi niekoľko rokov pokiaľ som si získala dôveru a uznanie amatérskych a profesionálnych trénerov a fighterov. Dnes je pre mňa veľká pocta, keď rozhodujem na Majstrovstvách Sveta, Európy a prídu ma pozdraviť zastupcovia krajín, že ma radi vidia. Dostávať dnes pozvánky na prestížne podujatia je pre mňa neuveriteľná odmena za roky rozhodovania, cestovania skoro každý víkend a bodovania x tisíc zápasov.

Je pravdepodobné, že ťa uvidíme pravidelne na podujatiach GLORY v úlohe rozhodcu?
Verím, že áno. Dostala som zatiaľ len dobrý feedback od GLORY, ale viac Vám zatiaľ nemôžem prezradiť. :)

Bol tento turnaj v niečom pre teba špecialnejší ako ostatné, ktorých si sa doteraz zúčastnila?
Mala som možnosť rozhodovat podujatia v Rusku, Monaku, Brazílii, Kórei, Srbsku, Francúzsku, Nórsku, Portugalsku a okolitých krajinách. Ale toto bolo GLORY, ktoré sledujú 100tisice ľudí, kde stretnete naživo kráľov ringu.:) Aj keď tento krát to bolo v komornejšej atmosfére kvôli lockdownu aj v Holandsku a prísnym podmienkam, no stálo to za to! Samozrejme, že by to bolo úplne iné, keby v hale bolo 35000 ľudí.:)

Ako sa o vás starala organizácia GLORY?
Skvelo! Majú do detailu pripravené postupy, programy, transporty, hotel. Všetko od príletu až po odlet.

Čo vravíš na úroveň jednotlivých zápasov? A na hlavný zápas Hari vs Adegbuyi?
Zápasy Main Card boli skvelé a mali dosť prekvapivé závery, ktoré veľa ľudí nečakalo, ako napr. v pyramíde ťažkých váh. Plazibat je skvelý zapasník, no bohužiaľ hneď na začiatku zápasu inkasoval knockdown, ktorý ho ochromil na skoro celý zápas. U tituloveho zápasu Cedrica Doumbé som očakávala väčšiu “štípanú”. A hlavný zápas? Badr tvrdil, že zápas skončí v prvom kole, čo sa nestalo. Pokračoval síce v jeho prospech do konca druhého kola, kde mal šancu to ukončiť, no nevyužil to. Vravela som si, že Benny môže vyhrať, keď Badra knockoutuje a čo sa vlastne aj nakoniec stalo. Škoda bola, že to Hari v poslednom kole tak rýchlo vzdal, čo prekvapilo mnohých z nás.

Keď začala spolupráca medzi WAKO a GLORY, znamená to, že je tu možnosť aj pre zápasníkov z turnajov WAKO a WAKO Pro sa dostať jednoduchšie na podujatia GLORY?
Verím, že do budúcna áno. No zatiaľ je skoro o tom hovoriť.

Momentálne má Slovensko v GLORY dvoch zápasníkov (Tomáš Možný a Martin Pacas). Koho by si si tam ty ešte vedela predstaviť zo Slovenských zápasníkov?
Slovensko má veľa kvalitných zápasníkov ako Pala Garaja, Minčiho Paleša, Vlada Konského, Vlada Moravčíka a ďalších. A to nehovorím o ženách, ktoré by sa časom mohli tiež ukázať na GLORY, pretože kvality na to majú vysoké. Všetko je otázkou času a verím, že Slovensko bude mat v GLORY viac zástupcov už čoskoro.

 

Súvisiace články