Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

MHK Humenné v trojtýždňovej predpríprave

Sportnet|Publikované 18. jún 2015 o 22:00

Prvoligový nováčik zarezáva v letnej predpríprave. Tréner Křemen má pod dohľadom 12 – 15 hokejistov.

Prvoligový nováčik MHK Humenné zarezáva v letnej predpríprave. Tréner Křemen má pod dohľadom 12 – 15 hokejistov, pričom ich počet je kolísavý. Menoslov však humenský lodivod konkretizovať nechce, lebo dohody medzi hráčmi a klubom ešte nie sú dotiahnuté do konca.

HUMENNÉ. Od pondelka hokejisti MHK Humenné začali letnú predprípravu na novú sezónu.

Tréner Peter Křemen to tak chcel, aby ešte pred časom dovoleniek trochu spoznal hráčov.

„Trénovať budeme do 3. júla. Stretávame sa v Prešove. Potom bude čas dovoleniek a letná príprava by mala začať 27. júla v Humennom, kde po týždni by sme mali ísť už na ľad. Čo sa tréningových jednotiek týka, sú zamerané na silu a vytrvalosť. Zároveň však dbáme, aby nedošlo k zraneniam, pretože fyzický stav hokejistov mi nie je hneď známy. I keď tvrdia, že sa udržiavali v kondícii, podstatné je pre mňa to, čo vidím. Takže sme v posilňovni, telocvični,“ poznamenal kormidelník MHK Humenné.

Bez konkrétností

Na margo kádra, hokejistov, ktorí sa do predprípravného obdobia zapojili, humenský tréner konkrétny nebol.

„Ani nemá význam, aby som teraz hovoril o nejakých menách. Hráči sú v jednaní s vedením klubu, trénujú, no či tu aj ostanú, je predčasné povedať, takže spomínať mená, že tu už niekto ostane, by mohlo byť zavádzajúce. S kolegom Kardohelim stále pracujeme na zložení kádra, počet je na tréningoch rôzny, hráči dochádzajú, raz ich je dvanásť, na druhý deň pätnásť. Povedal by som, že zatiaľ je dôležitejšia kvantita, tvorí sa základ kolektívu. Oproti iným prvoligistom sme začali skôr, ale chcel som hráčov čo najskôr spoznať, dôležitá je aj mentálna stránka hokejistu. Ako tréner som zodpovedný za prípravu mužstva a tú chcem mať čo najlepšiu, aj preto sme spolu o čosi skôr,“ dodal Peter Křemeň.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.