Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

MHC Bardejov - Tatran Prešov 24:33 (10:19)

Sportnet|Publikované 9. dec 2004 o 00:00

Bardejov - Slovenský majster cestuje v sobotu na odvetné osemfinálové stretnutie hádzanárskej ligy majstrov do nemeckého Kielu, a tak stretnutie 15.

kola spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárov (HIL) predohrával včera v Bardejove. Tatranci boli jasným favoritom stretnutia. Na palubovke to však tak jednoznačne nevyzeralo. Prešovčania nepodali svoj zvyčajný výkon a ako keby už myšlienkami boli v lige šampiónov... Bardejovu urobil chuť hneď úvodný gól stretnutia. Hostia vzápätí na to odpovedali a šli aj do vedenia, no domáci stále kontrolovali a zápas mal v úvodnej dvadsaťminútovke vcelku vyrovnaný priebeh. Prešovčania až v závere polčasu získali výrazný náskok. Po prestávke sa však situácia zo začiatku zápasu zopakovala. Bardejov ukrojoval z prešovského náskoku a stále držal hľadisko v napätí. Kvalita síce bola v tomto zápase na strane majstra, avšak po pravde povedané, Prešovčania výkonom zaostali. A tak pred odvetou ligy majstrov ich môže tešiť akurát predpokladaný bodový zisk.

Zostava a góly: Bardejov: Kerekeš, Kaminský - Novotný 5, Šimiček, Jenčík 3, Žemlička, Demeš 1, Saloka 3, Židišin, Marcin 5, Kendra, Hrubý, M. Krok, S. Seman 7/2. Prešov: Bražnyk, Bakša - Pokotylo 3, Urban 1, Pekár 5, Damitš, Čorej 3, Fuňak 8, Kravčák, Gruca 1, Tumidalský 2, Durilla, Antl 10/4. Pred 701 divákmi rozhodovali Šubák a Vydra. Pokutové hody: 2 / 2 - 5 / 4, vylúčení 3 / 4.

Nové Zámky - ŠKP Sečovce 33:28 (17:13)

V priemernom zápase zvíťazili zaslúžene domáci. Viedli od úvodných minút a v I. polčase si vypracovali štvorgólový náskok, ktorý prakticky udržali až do samotného záveru.

Najviac gólov: Mojzes 8, M. Stráňovský 7/1- O. Meluš 8, Gamrát 5/1, pok. hody:3/1 - 3/2, vylúčení: 8 - 7, ČK: Jurko (Sečovce) , rozhodovali: Haščík, Oťapka (obaja SR), 400 divákov.