Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

MFK Zemplín na úvod proti majstrovskému Trenčínu

Futbalisti sa už tešia na Trenčín. Podarí sa im vypredať michalovský štadión. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 18. jún 2015 o 00:00

Najlepší slovenský celok privítajú Michalovčania doma, hádzanárky Iuventy odštartujú s Olomoucom.MICHALOVCE. Dva michalovské celky, ktoré budú v nastávajúcej sezóne účinkovať v najvyššej súťaži, spoznali v utorok súperov, s ktorými odštartujú boje o majstrovské body.

Predvčerom sa totiž žrebovali futbalová Fortuna liga i spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok WHIL, v ktorých majú Michalovce zastúpenie v podobe MFK Zemplín a Iuventy.

Oba tímy, ktoré spája to, že ich vedú tréneri s krstným menom František, začnú na domácej pôde.

Veľký magnet

Futbalisti vo svojej historickej premiére v najvyššej súťaži privítajú na svojom štadióne súpera ako hrom.

K Laborcu pricestuje aktuálny majster a víťaz Slovnaft Cupu AS Trenčín.

„Sme radi, že na začiatok sme dostali najlepšie mužstvo v lige. Pevne verím, že štadión sa naplní, bude vypredané a diváci nás poženú v boji o prvé body v najvyššej súťaži,“ povedal František Šturma, lodivod MFK Zemplín, ktorého zverenci si premiéru v prvej lige odkrútia počas tretieho júlového víkendu, teda presne o mesiac.

Po Trenčíne následne narazia na Skalicu a Podbrezovú, oba zápasy absolvujú vonku.

„Je to tak vylosované, už s tým nič nenarobíme. V prvej lige už niet ľahkého súpera, každý týždeň bude proti nám stáť silný protivník,“ dodal F. Šturma. Liga sa opäť bude hrať trojkolovým systémom (33 kôl), Zemplínčania odohrajú doma o jeden zápas menej ako vonku.

1. kolo Fortuna ligy (18.-19. júl):

MFK Ružomberok - MFK Skalica, FC DAC 1904 Dunajská Streda - FK Senica, FC Spartak Myjava - FC Spartak Trnava, FC ViOn Zlaté Moravce - ŠK Slovan Bratislava, ŽP Šport Podbrezová - MŠK Žilina, MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín

Nevyspytateľný tím

Na utorkovom aktíve WHIL v Brne vyžrebovali hádzanárkam michalovskej Iuventy v prvom kole súťaže Olomouc, ktorý v predošlom ročníku obsadil po základnej časti šiestu priečku.

Tohto súpera privítajú na domácom ihrisku počas prvého septembrového víkendu.

„Žreb je žreb, začíname doma, čo je vždy dobré, lebo môžeme odštartovať víťazne. Dostali sme Olomouc, je to nevyspytateľný tím,“ uviedol kormidelník Zemplínčaniek František Urban, ktorý na margo ďalších ligových súbojov poznamenal: „V jesennej časti budeme doma hostiť aj Slaviu Praha, Porubu či Most, čo môže byť výhodou, ale aj nemusí, pretože súťaž bude ešte dlhá. Videli sme teraz, aká bola vyrovnaná, o prvé miesto sa bojovalo až do konca.“

WHIL-ka bude mať aj jedného nováčika – českú Plzeň, ktorá rozšírila počet účastníkov na trinásť.

1. kolo WHIL (5.-6. september):

Iuventa Michalovce – DHK Zora Olomouc, HK Slávia Partizánske – DHC Slavia Praha, SHK Veselí nad Moravou – HK Slovan Duslo Šaľa, DHC Sokol Poruba – ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov, HC Zlín – ŠKP Bratislava, Sokol Písek – HC Plzeň, Most – voľno

Súvisiace články