Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

MFK Zemplín Michalovce angažoval Afričana Coulibalyho

Sportnet|Publikované 3. mar 2009 o 23:00

Hneď v prvom zápase sa zranil. Klub momentálne čaká na potvrdenie z Francúzska.MICHALOVCE. MFK Zemplín získal pár dní pred začiatkom prvej ligy

Hneď v prvom zápase sa zranil. Klub momentálne čaká na potvrdenie z Francúzska.

MICHALOVCE. MFK Zemplín získal pár dní pred začiatkom prvej ligy ďalšiu posilu, tentoraz exotickú, z africkej Burkiny Faso. Je ňou 24-ročný stopér Amadou Coulibaly, ktorý v srdci Zemplína absolvoval krátku skúšku a hneď presvedčil. Fanúšikovia Michaloviec sa môžu tešiť na historicky štvrtého hráča z afrického kontinentu v drese MFK Zemplín. Priekopníkmi boli v sezóne 1993/94 Senegalčania Lamine Diagne a Souleymane Fall, na ktorých nadviazal v roku 2003 ich krajan Alassane Niang.

Napriek zraneniu presvedčil

Ako sme už na stránkach denníka Korzár informovali, Amadou Coulibaly Zemplínčanov presvedčil v nedávnom prípravnom stretnutí proti MFK Košice B, v drese ktorého nastúpil. Keď sa ho Košičania rozhodli neangažovať, okamžite sa ozval MFK Zemplín a po pár dňoch sa rozhodol s ním podpísať zmluvu. "Prišiel k nám pred týždňom vo štvrtok a v sobotu za nás proti Rimavskej Sobote už aj nastúpil. Odohral len polčas, pretože sa zranil a s natiahnutým svalom bude teraz pauzovať. Napriek tomu sme sa rozhodli s ním vstúpiť do rokovaní a výsledkom je naša dohoda. Presvedčil nás o svojich kvalitách. Napokon je to hráč, ktorý hrával druhú francúzsku ligu," potvrdil predseda predstavenstva akciovej spoločnosti MFK Zemplín Michalovce Igor Šoltinský.

Čakajú na potvrdenie z Francúzska

Keďže Amadou Coulibaly naposledy hrával za francúzsky Grenoble, práve z Paríža má doraziť potvrdenie hráčovej transferkarty. "To znamená, že naša nová posila si bude zrejme musieť na svoju premiéru v michalovskom drese chvíľu počkať. Pri príchodoch hráčov zo zahraničia je to štandardný postup," doplnil Igor Šoltinský a my dodajme, že MFK Zemplín bude mať po spečatení príchodu Coulibalyho už štvrtého cudzinca v kádri. Už dávnejšie - aj keď s menšími prestávkami - v Michalovciach pôsobí trojica spoza našich východných hraníc, Ukrajinci Jevľanov a Šitov ako aj Gruzínec Gamkrelidze.

PROFIL

Vizitka A. Coulibalyho

Narodený: 31. 12. 1984 v Bobo-Dioulasso (Burkina Faso). Výška: 1,81 m, váha: 71 kg. Post: obranca. Kluby: RC Bobo-Dioulasso (2003-2005), Stade Rennes (2005-2007), FC Grenoble (2007-2008).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.