Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

MFK Košice nastúpi v nedeľu v Trnave

Presadí sa? D. Škutka (vpravo) sa už teraz môže pripravovať na súboje s kapitánom Spartaka P. Doležajom. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 14. aug 2009 o 22:00

Corgoň liga pokračuje v rýchlom slede a cez víkend sú na programe stretnutia 6. kola. Futbalisti MFK Košice sú po úvodnom víťazstve nad Dunajskou Stredou v akomsi útlme a už štyri zápasy po sebe neskórovali.KOŠICE. V tabuľke sa tak prepadli až na 10. priečku. Za nimi je len Dubnica a Ružomberok. A keďže tí hrajú svoje stretnutia v sobotu v Žiline, resp. B. Bystrici, Košičania, ktorí nastúpia pred televíznymi kamerami v Trnave v nedeľu o 19.30 hod., už budú vedieť, či im v prípade prehry na štadióne Spartaka nehrozí prepad až na samé dno tabuľky. Oba posledné kluby totiž strácajú na MFK jeden bod.

Chcú si zdvihnúť sebavedomie

"Je pravda, že sme po úvodnom víťazstve v akomsi útlme. Snažíme sa, vytvárame si šance, no nedokážeme ich premieňať. To je náš najväčší problém. Navyše pribudol i nahustenejší program zápasov," poznamenal útočník MFK Dávid Škutka. Košický zakončovateľ je presvedčený, že v uplynulých kolách si žlto-modrí vyčerpali všetku smolu a v Trnave to už bude z ich pohľadu iný zápas. "Chceme vyhrať a naladiť sa na inú nôtu. Potrebujeme byť sebavedomejší pred štvrtkovým zápasom s AS Rím."

Prelomiť streleckú smolu

Nestreliť štyri zápasy po sebe gól v lige sa Košičanom ešte nestalo. "Na niečo také si naozaj nepamätám. Musíme zlomiť túto nepriaznivú sériu. Ak chceme vyhrať, musíme streliť gól. Hoci sa nám to v predošlých zápasoch nedarilo, verím, že v Trnave nám to už vyjde. Je to len vec psychiky. Musíme všetko hodiť za hlavu a nastupovať na zápas tak, ako by sme žiadnu nepriaznivú sériu bez gólov pred sebou netlačili," poznamenal Škutka, ktorý je jedným z dvoch strelcov MFK v tejto sezóne Corgoň ligy. Druhým je jeho kolega z útoku Ján Novák. Horšie je na tom strelecky len Petržalka, ktorá ma na svojom konte len jeden presný zásah, no bodovo je na tom lepšie ako Košice, keď má na svojom konte 5 bodov...

Košičania dnes cestujú do Senca, kde pobudnú do zajtrajšieho zápasu. Cestujú s kompletným zložením. Mal by sa k nim pripojiť i Marko Milinkovič, ktorý len včera popoludní priletel do Belehradu z Juhoafrickej republiky, kde Srbsko vyhralo v prípravnom zápase 3:1, pričom si Marko odkrútil sedemminútovú reprezentačnú premiéru v seniorskom A-tíme.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.