Štvrtok, 16. septembra, 2021Meniny má Ľudmila

Mezei a Kolník do farmárskeho Bridgeportu, Obšut a Kudroč zatiaľ zostávajú

TASR|2. okt 2001 o 13:23

New York 2. októbra (TASR) - Dvojica slovenských hokejistov z prípravného kempu New Yorku Islanders útočník Juraj Kolník a obranca Branislav Mezei opustili po rozhodnutí vedenia klubu prvé mužstvo

.

Oboch hráčov ostrovania poslali do farmárskeho klubu AHL z Bridgeportu. Napriek tomu, že Slováci nastupovali v závere uplynulej sezóny po boku Zdena Cháru pomerne pravidelne, naplnili sa obavy nitrianskeho rodáka Mezeia, ktorý už počas letnej prestávky predpovedal, že výrazné nákupy kvalitných a skúsených hráčov ohrozia jeho i Kolníkovu pozíciu v tíme.

Minimálne do piatka bude na súpiske Tampy Bay Lightning figurovať aj ďalší slovenský obranca Kristián Kudroč, ktorý mal pôvodne už pred začiatkom nového ročníka odcestovať do tímu AHL v Springfielde. Zranenie Jassena Cullimora však zapríčinilo, že Michalovčan v Tampe zostane, až kým sa skúsenejší obranca nezotaví.

Rovnako zo zranenia veterána z obranných radov Colorada Avalanche Adama Foota profitoval aj Jaroslav Obšut, ktorý po premiére v NHL v uplynulej sezóne v drese St. Louis Blues, absolvuje svoj debut v drese aktuálnych víťazov Stanleyho pohára.

br fi

Súvisiace články