Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Mexický výber odohrá tri historické zápasy s americkými profesionálmi

TASR|15. okt 2004 o 14:11

Hidalgo 15. októbra (TASR) - Južný Texas sa stane cez víkend dejiskom historickej udalosti, keď prvýkrát proti sebe nastúpia mexická hokejová reprezentácia ...

Hidalgo 15. októbra (TASR) - Južný Texas sa stane cez víkend dejiskom historickej udalosti, keď prvýkrát proti sebe nastúpia mexická hokejová reprezentácia a profesionálne tímy z USA. Od piatka do nedele sa v troch amerických mestách Hidalgo, Corpus Christi a Laredo uskutočnia duely Mexika s mužstvami z nižšej zámorskej súťaže CHL.

Výber trénera Joaquina De La Gama odohrá tri zápasy v rámci prípravy na hokejové majstrovstvá sveta 3. divízie, ktoré budúci rok hostí Mexico City. Podľa kouča krajina v poslednej dobe hokejovo vyrástla, od roku 1992 postavili 9 nových zimných štadiónov a registrovaných majú už asi 1000 hokejistov. "Zdokonaľujeme sa veľmi rýchlo. Bude pre nás nádherným zážitkom nastúpiť proti týmto celkom," nadchýnal sa De La Gama. "Ľudia na hraniciach si už dávno želali, aby tu mexický národný tím hral. V súvislosti so štrajkom v NHL by sme takýchto súbojov radi viedli ešte viac," uviedol hovorca NHL Ken Martin.

Súvisiace články