Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Meszároša stále trápi rameno. Jeho návrat sa oddiali

Andrej Meszároš (vpravo) (Autor: TASR/AP)
TASR|7. mar 2013 o 11:00

Hrať nebudem dovtedy, kým rameno nebude úplne v poriadku, povedal Andrej Meszároš.

PHILADELPHIA. Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš sa ešte úplne nezotavil zo zranenia ľavého ramena, čo ho do veľkej miery sužuje. Jeho hokejovému klubu Philadelphia Flyers sa totiž zranil ďalší dôležitý obranca Nick Gromssmann, no Slovák ho pre nedoliečené rameno zastúpiť nemôže.

Ako potvrdil aj generálny manažér Philadelphie Paul Holmgren, Meszárošov návrat sa oddiali. Podľa informácie na webe philly.com sa mal 27-ročný slovenský zadák už tento týždeň vrátiť do zostavy Flyers po zranení, ktoré ho na vyše mesiac vyradilo z diania v NHL.

Meszároš si vykĺbil rameno 24. januára v zápase s NY Rangers. V polovici februára začal s individuálnym tréningom, pričom postupne zvyšoval záťaž.

"Už tisíckrát som dostal otázku, kedy sa vrátim. Prial by som si to vedieť. Prial by som si, aby to už konečne bolo," frustrovane povedal pre philly.com Meszároš, ktorý v skrátenom ročníku stihol nastúpiť len na štyri stretnutia bez bodového zápisu.

"Je to ako s počasím, raz je rameno dobré, inokedy bolí. Ide to pomalšie ako sme očakávali," uviedol rodák z Považskej Bystrice, ktorý si v zámorí vyslúžil povesť "železného" muža, keď odohral bez prestávky prvých 298 stretnutí v súťaži.

Potom sa však začali u neho kopiť zranenia, podstúpil operáciu chrbta i pretrhnutej achilovky. "Hrať nebudem dovtedy, kým rameno nebude úplne v poriadku," povedal bývalý hráč Ottawy či Tampy Bay.

Podľa Holmgrena bude konečné rozhodnutie o návrate v réžii Meszároša, a nie lekárov. "Áno, bude to na mne, no chcem to s lekármi konzultovať. Musia to pozrieť, a ak si budú myslieť, že sa to môže zhoršiť, počkám. Nechcem prísť do hry v labilnom stave, cítiť sa vystrašene, či záťaž rameno vydrží. Takýmto spôsobom hrať nechcem. Chcem sa vrátiť tak, aby som mohol naplno odviesť robotu ako predtým. Nerád by som to prehnal, potom by sa to mohlo vypomstiť a rameno by bolo opäť zlé. To by ma už mohlo vyradiť do konca sezóny a to práve nechcem," uzavrel.

Súvisiace články