Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Meszároša si chce požičať Boston

Andrej Meszároš v bielo-oranžovom drese Philadelphie nemá dobrú sezónu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 28. feb 2014 o 10:55

Podľa portálu TSN.ca sa vedenie Bostonu zaujíma o angažovanie Andreja Meszároša z Philadelphie do konca tejto sezóny.

PHILADELPHIA . Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš by si v zámorskej NHL mohol už čoskoro opäť zahrať so Zdenom Chárom v jednom tíme. Obaja sa vo februári predstavili v reprezentácii Slovenska na zimných olympijských hrách v Soči.

Podľa portálu TSN.ca sa vedenie mužstva Boston Bruins, v ktorom je Chára kapitánom, zaujíma o angažovanie 28-ročného Meszároša z Philadelphie. Ten u Flyers nedostáva v tejto sezóne dostatok príležitostí, keď o miesto v základnej zostave bojuje s Lukom Schennom a najmä s Erikom Gustafssonom.

Hľadajú náhradu za Seidenberga

Bruins chcú práve rodákom z Považskej Bystrice zaplniť miesto po zranenom Dennisovi Seidenbergovi, ktorý si v januári potrhal väzy v pravom kolene.

Šírka kádra môže byť pre Boston dôležitá na ceste do finále play-off. Nemec tvoril defenzívnu dvojicu s Chárom, takže obrana Bostonu utrpela výraznú stratu.

Okrem Seidenberga zaradilo vedenie Bostonu na listinu dlhodobo zranených hráčov aj útočníka Marca Savarda, čím si uvoľnilo viac ako 4 milióny USD pod platovým stropom a môžu pokryť posledné mesiace Meszárošovej šesťročnej zmluvy na 24 miliónov dolárov.

Na výmenu mladí útočníci

Ak pred budúcotýždňovou uzávierkou prestupov napokon príde k uvedenej výmene slovenského obrancu, Philadelphia za neho nemôže očakávať žiadne veľké mená.

Hovorí sa o mladých útočníkoch Jordanovi Caronovi či Mattovi Fraserovi v kombinácii s druhokolovým výberom v drafte nováčikov.

Otázkou je, či sa Flyers vzdajú služieb jedného beka, keď práve defenzíva je v súčasnosti ich najväčšia slabina.

Podľa TSN.ca by výmena prospela obom klubom. Boston by získal dočasnú náhradu za Seidenberga a Philadelphia mladého hráča pre budúce sezóny. Kanadský portál nezabudol pripomenúť, že Bruins chcú Meszároša len na túto sezónu. Išlo by teda len o akýsi "prenájom" hráča pri napĺňaní hlavného klubového cieľa - boja o Stanleyho pohár.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.