Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Meszároš už môže naplno trénovať, ale začiatok NHL možno nestihne

Napriek úspešnej rehabilitácii sa Meszároš ešte necíti na ľade pohodlne. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. jan 2013 o 11:49

Obranca Philadelphie Flyers zatiaľ nepozná presný termín svojho návratu do NHL.

PHILADELPHIA. Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš dostal v pondelok od lekárov Philadelphia Flyers zelenú na plnú tréningovú záťaž.

Dvadsaťsedemročný hráč Flyers sa podrobil v auguste operácii achilovky pravej nohy, rehabilitácia bola úspešná.

Meszárošovi pomohlo, že v NHL sa doteraz pre výluku nehralo. "Uvidíme, ako to bude vyzerať," uviedol pre denník The Inquirer generálny manažér klubu NHL Paul Holmgren.

Meszároš by mal byť jedným z pilierov obrany Flyers v novej sezóne. Rodák z Považskej Bystrice sa zranil počas letnej prípravy na Slovensku a podľa pôvodných správ mu hrozilo, že vynechá celú sezónu 2012/13.

Počas predsezónnej prípravy podľa amerického portálu Courier Post Online Meszároš trávil najviac času v posilňovni a bavil sa aj tenisom. Zranenie si spôsobil pri skákaní v posilňovni.

"Myslel som si, že mám niečo s topánkou," povedal v auguste na margo roztrhnutej achilovky 27-ročný odchovanec trenčianskeho hokeja.

Napriek úspešnej rehabilitácii sa Meszároš ešte necíti na ľade pohodlne, občas pociťuje bolesti. "Je to len otázka času, kedy sa mi vráti do nohy sila. Zatiaľ mám niekedy problémy s odrazom a potrebujem väčšiu silu v oblasti členku," povedal pre The Inquirer Meszároš.

Slovák zatiaľ netuší, kedy naskočí do zápasového diania a či to bude hneď od prvých zápasov sezóny.

"Potrebujem tréning v plnom nasadení, aby som zistil, ako sa budem cítiť. Až potom budem môcť povedať, kedy nastúpim," dodal Meszároš.

Súvisiace články