Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Meszároš svoje výkony za Flyers nepreceňuje

Andrej Meszároš (vpravo). (Autor: SITA/AP)
TASR|8. jan 2011 o 11:15

Slovenský obranca Philadelphie Flyers naďalej vedie hodnotenie plusových bodov medzi hráčmi NHL.

PHILADELPHIA. Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš považuje svoje priebežné vedenie v hodnotení plus/mínus bodov v zámorskej NHL za výsledok práce celého tímu Philadelphia.

Meszároš má na konte 26 plusových bodov a vedenie si udržal i po zápasoch profiligy z noci na sobotu. "Je to výsledok práce celého tímu," cituje slovenského obrancu denník The Philadelphia Inquirer. "Je pekné byť v pluse, pretože predchádzajúce roky neboli také dobré. Súvisí to s víťazstvami i dobrou hrou spoluhráčov, ktorí strieľajú góly."

V minulej sezóne Meszároš v drese Tampy Bay v 81 dueloch základnej časti skončil s hodnotením mínus 14. Okrem nováčikovskej sezóny, keď v Ottawe nazbieral 39 bodov v produktivite (10+29) a 34 plusových bodov, bol slovenský zadák v troch z predchádzajúcich štyroch sezón mínusovým hráčom. "Cítim sa tu dobre. Mám rád tento systém, je perfektný. Som viac zapojený do hry," povedal 25-ročný hokejista. "Myslím si, že hrám tak dobre, ako v Ottawe."

Meszároš, ktorý po decembrovom zranení Chrisa Prongera hrá v obrane s Mattom Carleom, bol mínusovým hráčom iba v štyroch z 39 tohtosezónnych duelov. "Páči sa mi jeho hra," skonštatoval tréner Peter Laviolette. "Má vynikajúcu formu a hrá veľmi dobre."

Posledným hráčom "letcov", ktorý vyhral v rámci celého ročníka "tabuľku pravdy", bol v sezóne 1996/97 John LeClair (plus 44). Na čele NHL v tomto hodnotení boli v minulosti aj Mark Howe (1986/86, plus 85) a Bobby Clarke (1975/76, plus 83).

Súvisiace články