Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Meszároš nevie, či bude pripravený na začiatok sezóny

(Autor: TASR/AP)
TASR|7. jan 2013 o 21:00

Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš v službách Philadelphie Flyers ešte nevie, či stihne začiatok NHL.

PHILADELPHIA. Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš v službách Philadelphie Flyers ešte nevie, či stihne začiatok výlukou skrátenej sezóny zámorskej NHL.

Dvadsaťsedemročný zadák si počas letnej prípravy pri skákaní v posilňovni roztrhol achilovku na pravej nohe a v auguste podstúpil operáciu. Podľa prvých predpovedí mal prísť o celý ročník 2012/2013, rekonvalescencia však prebiehala expresne.

Meszároš trénuje na ľade od 12. novembra, no v pondelok priznal, že osobne si ešte nie je stopercentne istý, či je pripravený nastúpiť aj do zápasov. "Neviem, je ťažké povedať či áno alebo nie. V skutočnosti som ešte nemal tréning so všetkým, čo k tomu patrí. Až keď budeme trénovať s celým tímom a prídu súboje, tak budem môcť povedať, či môžem hrať," uviedol pre portál csnphilly.com.

Meszároš povedal, že potrebuje hlavne získať silu v operovanej pravej nohe. "Cítim sa dobre, pokračuje to dobre a som optimista. No aj tak na tom musím stále pracovať. Každodenne a nezmení sa to počas celej sezóny. Úplné zotavenie ešte potrvá. Chcem si byť istý, že som stopercentne v poriadku," dodal.

Súvisiace články