Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Meszároš je stále bez zmluvy. Prioritou zostáva NHL, hovorí

V NHL si Andrej Meszároš naposledy obliekal dres Buffala Sabres. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. aug 2015 o 13:34

Od prvého júla je voľným hráčom a čaká na ponuky. Andrej Meszároš stále nemá zmluvu na nový ročník. "Som trpezlivý," hovorí.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš má za sebou desať sezón v zámorskej NHL. A rád by v nej hral aj naďalej. Od 1. júla je však v kanadsko-americkej profilige voľným hráčom.

Zatiaľ stále nemá kontrakt na nový súťažný ročník. "Nie som nervózny. Poctivo sa pripravujem na nový ročník a čakám. Zatiaľ myslím len na NHL," vraví v rozhovore pre denník Pravda.

Aj takéto góly strieľal Andrej Meszároš v drese Buffala.

A takéto obranné zákroky predvádzal ešte predtým v tíme Philadelphie.

"Stále je dosť času na podpísanie nového kontraktu. Samozrejme, bolo by lepšie, keby som už vedel, kde budem hrať, ale čakám a som trpezlivý," priznáva.

"Žiadna konkrétna ponuka ešte neprišla, hoci sme sa s viacerými klubmi bavili. Do detailov sme však nešli. Možno podpíšem zmluvu ešte dnes, možno o dva týždne. Ťažko to odhadnúť," zamýšľa sa Meszároš.

"Sám sa tým príliš nezaoberám. Všetko je na agentovi. Musím sa poctivo pripravovať na novú sezónu a počkať si."

sabres_kings_hockey377299194152--1-_r7913_res.jpg

Andrej Meszároš (vľavo) sa snaží zastaviť Kyla Clifforda z Los Angeles. FOTO - TASR/AP.

Dvadsaťdeväťročný bek sa na novú sezónu pripravuje tradične v rodnej Považskej Bystrici. Nad návratom do Európy zatiaľ neuvažuje. "Prioritou je jednoznačne NHL," hovorí rozhodne.

"Doteraz som sa nezaoberal možnosťou vrátiť sa do Európy. No možno sa s agentom pri najbližšom stretnutí či telefonáte porozprávame aj o tom," dodal.

Naposledy hral v zámorí za Buffalo. Bol spokojný. "Ak by Sabres prišli s dobrou ponukou, tak by som tam zostal. Budú mať lepší tím aj lepšieho trénera. Organizácia je výborná a všetko okolo nej funguje," tvrdí Meszároš.

Súvisiace články