Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Meszároš bude Buffalu chýbať pre zranenie hlavy

Andrej Meszároš (s číslom 41) sa snaží vyčistiť priestor pred vlastnou bránou a odstaviť od puku Alexa Killorna (s číslom 17). (Autor: TASR/AP)
TASR|10. mar 2015 o 10:00

Dvadsaťdeväťročného slovenského obrancu trafil do bočnej strany hlavy puk po strele Brooksa Orpika v sobotňajšom zápase na ľade Washingtonu.

BUFFALO. Slovenského hokejistu Andreja Meszároša čaká v zámorskej NHL menšia herná pauza. Obranca Buffala laboruje podľa zámorských médií s bližšie nešpecifikovaným zranením hlavy. Utrpel ho v sobotňajšom zápase na ľade Washingtonu.

Ako informoval denník Buffalo News, dvadsaťdeväťročného beka trafil do bočnej strany hlavy puk po strele Brooksa Orpika. Nešťastný moment sa udial už v treťom striedaní Meszároša. Na ľade pobudol dokopy len tri minúty a päť sekúnd.

Slovenský hokejista v pondelok vynechal tímový tréning rovnako ako ďalší zadák Buffala Zach Bogosian. A podľa klubovej webstránky pravdepodobne vynechá stredajší duel s Torontom. Otázne sú aj jeho štarty v ďalších zápasoch.

Tímoví lekári budú jeho zdravotný stav priebežne monitorovať.

Meszároš, ktorý predbežne prisľúbil účasť na majstrovstvách sveta v Česku, odohral v prebiehajúcej sezóne za Buffalo 46 zápasov s bilanciou 3+6.

Súvisiace články