Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Mestské derby v netradičnú hraciu hodinu ponúka

Sportnet|Publikované 20. dec 2002 o 23:00

možnosť odreagovať sa od predvianočného zhonuMarián ŠPACAIKošice - Vhodné odreagovanie sa od predvianočného zhonu pre fanúšikov basketbalu ponúka

možnosť odreagovať sa od predvianočného zhonu

Marián ŠPACAI

Košice - Vhodné odreagovanie sa od predvianočného zhonu pre fanúšikov basketbalu ponúka dnešné košické ženské basketbalové derby Delta V.O.D.S. - CBK Cassovia, ktoré sa v starej športovej hale začína v netradičnom čase, už o 13. hodine, keďže po stretnutí sa v hale uskutoční vianočný koncert.

Postavenie v tabuľke (Delta 2., Cassovia 7.) hovorí jasnou rečou, ale v derby táto skutočnosť nemusí znamenať vôbec nič, o čom sme sa mali možnosť presvedčiť už viackrát. Predsa však, Cassovia favoritom nie je, s čím teda vstupuje do dnešného ligového derby? "S tým, že nie sme favoritom," pousmial sa tréner Cassovie Vladimír Karnay. To znamená, že jeho zverenky môžu a určite aj chcú prekvapiť. "Určite, prepvapiť by sme chceli, aj môžeme. Uvidíme, čo prinesie samotný duel." Cassovia sa v poslednom kole vyšvihla, keď doma zdolala Istrobanku nečakane hladko o 29 bodov. Bolo v týždni badať v tréningovom procese na dievčatách, že tento hladký triumf nad neľahkým súperom im pomohol zvýšiť sebavedomie? "Ja si myslím, že naše mladé hráčky majú sebavedomia aj napriek prehrám dostatok. Pre staršie bol, dúfam, ten zápas povzbudením, že aj s mladými sa dá spolupracovať na takej báze, že to prináša aj úžitok." Cassovia nedisponuje takým kvalitným kádrom ako Delta, ale v klube sa spoliehajú, že v derby sa pred divákmi budú chcieť hráčky vytiahnuť. "Derby je vždy špecifické, dievčatá sa veľmi dobre poznajú. Ide len o to, komu ten zápas vyjde. Hovorí sa, že derby nemá favorita, pre nás je však vysokým favoritom Delta. Posledná pohárová prehra v Poznani plus štvrtkové celodenné cestovanie z Poľska do Košíc ich však môžu pribrzdiť, takže uvidíme." Potešiteľné pre V. Karnaya je, že káder je až na dlhodobo zranenú Serbákovú zdravotne v poriadku. "Konečne sme všetci pokope, okrem Serbákovej, ktorá je po operácii a v tomto roku už do hry nezasiahne. Nastúpime teda v kompletnom zložení," doplnil informácie z tábora Cassovie jej kormidelník.

Kolektív Delta V.O.D.S. sa po štvrtkovom návrate zo zápasu Európskeho pohára FIBA v poľsjkej Poznani už tiež naplno sústreďuje na mestské derby. V ňom by chcel potvrdiť tabuľkové postavenie, i keď v derby je to zakaždým zradné. "Presne tak. Cassovia zahrala posledný zápas proti Istrobanke dobre, možno si teda budú veriť. Máme však lepšie družstvo a verím, že to dokážeme aj na ihrisku," dúfa tréner Delta V.O.D.S. Ján Krajňák. Z Poznane sa výprava po náročnom 15-hodinovom cestovaní autobusom vrátila až vo štvrtok pred pol deviatou večer. "Dúfam, že to na zápas nebude mať vplyv. Aj pred stretnutím v Poznani sme absolvovali rovnakú cestu, hneď na druhý deň sme hrali a nepôsobili sme na palubovke zlým dojmom. Verím, že hráčky sa dostatočne zregenerovali a verím, že tento kalendárny rok zakončíme úspešne." Víťazstvo nad Cassoviou by bolo pre trénera Krajňáka zároveň aj pekným darčekom od hráčok k jeho utorňajším narodeninám.

Fakty z prvého tohtosezónneho ligového derby (19. október 2002): CBK Cassovia - Delta V.O.D.S. 55:62 (11:11, 26:29, 44:50). Najviac bodov: Vacková 13, Imbergerová 10, Šoltísová 9, Timková 8 - Nagyová 18, Škvareková a Garčárová po 15, Lešková 13. Streľba spod koša: 5/26 - 5/19, streľba z poľa: 11/23 - 9/38, trojky: 5/22 - 5/13, trestné hody: 8/12 - 19/26, doskoky: 32 - 57, získané lopty: 14 - 14, stratené lopty: 13 - 16, fauly: 26 - 18. Štvrtiny: 11:11, 15:18, 18:21, 11:12. Divákov: 600. (zdroj: www.basket.sk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.