Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Messier z NY Rangers do San Jose, Leetch do Edmontonu

TASR|2. júl 2003 o 10:40

New York 2. júla (TASR) - Práva na rokovanie o novej zmluve s hokejistom Markom Messierom prešli z klubu zámorskej NHL New York Rangers na San Jose Sharks.

Rangers a Sharks uzavreli dohodu tesne pred vypršaním doby, po ktorej sa hráči bez zmluvy stávajú neobmedzenými voľnými hráčmi. Štyridsaťdvaročný Messier sa tak v utorok stal neobmedzeným voľným hráčom, ktorý môže podpísať zmluvu s ktorýmkoľvek klubom NHL vrátane Rangers. Štrnásťnásobný účastník Zápasov hviezd pomohol v roku 1994 newyorskému klubu k víťazstvu v Stanleyho pohári.

Messier, ktorý sa pripravuje už na svoju 25. sezónu v NHL, zaznamenal v minulom ročníku v 78 zápasoch 18 gólov a 22 asistencií. V histórii NHL je so ziskom 1844 bodov tretí za suverénnym Wayne Gretzkym (2857) a Gordie Howom (1850). V streleckej tabuľke mu za 676 gólov patrí ôsme miesto a s 1168 asistenciami je medzi nahrávačmi štvrtý.

Rangers sa podobným spôsobom zbavili aj dvojnásobného držiteľa Norrisovej trofeje Briana Leetcha, s ktorým sa nevedeli dohodnúť na novej zmluve. Tridsaťtriročný obranca sa presťahoval z New Yorku do Edmontonu výmenou za dvadsaťosemročného brankára Jussi Markkanena a voľbu v štvrtom kole draftu 2004.

Ak nové tímy neuspejú pri rokovaniach s Messierom a Leetchom a hráči podpíšu zmluvy s inými klubmi NHL, Oilers a Sharks dostanú ako kompenzáciu možnosť výberu v drafte.

San Jose nevyužilo opciu za 3,5 milióna dolárov na ľavé krídlo Adama Gravesa, ktorý sa tak stal neobmedzeným voľným hráčom.

ja

Súvisiace články