Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Messi reagoval na Abidalovu kritiku: Každý musí prijať zodpovednosť

Lionel Messi. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. feb 2020 o 09:32

Argentínčan rokuje o novej zmluve.

BARCELONA. Argentínsky futbalista Lionel Messi ostro reagoval na komentár športového riaditeľa FC Barcelona Erica Abidala.

Ten v rozhovore pre španielske médiá kritizoval atmosféru v kabíne pod vedením trénera Ernesta Valverdeho. Podľa jeho slov hráči nepracovali naplno a viazla aj komunikácia.

Messi sa ohradil

S vyjadreniami bývalého obrancu Barcelony však nesúhlasila najväčšia hviezda tímu. Messi si myslí, že podobné reči môžu mužstvu uškodiť a ohradil sa aj proti tvrdeniam o nedostatočnej snahe hráčov.

"Úprimne, myslím si, že každý musí prijať svoju zodpovednosť. Hráči za činy a vyjadrenia. My hráči si musíme priznať, že výkony neboli adekvátne, ale svoj diel viny nesú aj funkcionári.

Verím, že ak niekto spochybňuje výkonnosť hráčov, mal by byť konkrétny a nie generalizovať," uviedol Messi prostredníctvom instagramu.

Rokuje o novej zmluve

Tridsaťdvaročný útočník vyjadril svoj názor tesne po tom, ako Abidal priblížil stav rokovaní o predĺžení zmluvy. Messi má kontrakt do leta 2021, no ten obsahuje klauzulu, ktorá mu umožňuje opustiť klub už po tejto sezóne.

"Som si istý, že sa dohodneme. Všetci chceme, aby sa tu cítil šťastný. Snažíme sa mu vytvoriť čo najvhodnejšie prostredie a obklopiť ho najlepšími spoluhráčmi.

On vie ako ho potrebujeme, má výbornú formu, užíva si futbal a prekonáva rekord za rekordom, chceme, aby s nami vyhral ešte veľa trofejí," uviedol Abidal podľa agentúry AFP.

Súvisiace články