Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Mesík v Innsbrucku v hlavnej súťaži, Schlank spokojný

TASR|3. jan 2006 o 17:00

Innsbruck 3. januára (TASR) - Slovenský skokan na lyžiach Martin Mesík sa prebojoval do stredajšej hlavnej súťaže tretieho dielu Turné štyroch mostíkov ...

Innsbruck 3. januára (TASR) - Slovenský skokan na lyžiach Martin Mesík sa prebojoval do stredajšej hlavnej súťaže tretieho dielu Turné štyroch mostíkov v rakúskom Innsbrucku. Zverenec trénera Petra Schlanka pristál v kvalifikácii na mostíku Bergisel na značke 119 m a so ziskom 108,7 bodu obsadil 35. miesto.

Pretekár Vimaru Banská Bystrica po druhý raz v priebehu 54. ročníka Turné postúpil do hlavnej súťaže. Medzi elitnou päťdesiatkou bola aj na úvodnom podujatí v nemeckom Oberstdorfe, kde obsadil 33. priečku. Na Nový rok v Garmisch-Partenkirchene neštartoval, keď v kvalifikácii ho klasifikovali až na 75. pozícii.

Na Mesíka čaká v stredu v Innsbrucku mimoriadne náročná úloha, pri uplatnení k.o. systému totiž bude jeho dvojičkou v 1. kole majster sveta v letoch na lyžiach z roku 2004 Nór Roar Ljökelsöy. "Proti favorizovanému Ljökelsöyovi Martin nemá čo stratiť a môže si urobiť veľmi dobrú reklamu. Som rád, že sa mu v Innsbrucku v silnej konkurencii podarilo postúpiť do hlavnej súťaže a splniť tak základný cieľ, s ktorým sme na Turné cestovali. Už v tréningu sa ukazoval v dobrom svetle a aj kvalifikácii atakoval hranicu 120 m. Škoda, že mu celkom nevyšiel odraz. Stopa na odrazovom stole bola pokrytá novým snehom, čo spôsobovalo skokanom problémy. Napriek tomu však Martin predviedol solídny skok," povedal pre TASR tréner Schlank.

V kvalifikácii v Innsbrucku bol najlepší obhajca celkového prvenstva na Turné a líder priebežnej klasifikácie Fín Janne Ahonen. Dvadsaťsedemročný rodák z Lahti zaletel do vzdialenosti 131,5 m a od rozhodcov dostal známku 130,2 bodu. Druhý bol prekvapujúco Poliak Kamil Stoch, tretí skončil Japonec Daiki Ito. Líder celkového poradia SP a víťaz druhého duelu Turné v Garmischi Čech Jakub Janda kvalifikáciu v Innsbrucku vynechal a jeho dvojičkou v hlavnej súťaži bude práve Ahonen.

la

Súvisiace články