Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Mesík nepostúpil z kvalifikácie

Víťaz kvalifikácie na úvodné preteky Turné štyroch mostíkov v Oberstdorfe Nór Anders Jacobsen. (Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 29. dec 2006 o 23:00

OBERSTDORF - Slovenský reprezentant v skokoch na lyžiach Martin Mesík sa neprebojoval

do hlavnej súťaže úvodného podujatia 55. ročníka Turné štyroch mostíkov v nemeckom Oberstdorfe.

Zverenec trénera Petra Schlanka pristál v kvalifikácii na značke 106,5 m a so ziskom 85,7 bodu obsadil konečné 57. miesto.

Mesík tak v Oberstdorfe nezopakuje vlaňajšiu 33. priečku, ktorá je jeho najlepším doterajším umiestnením na tradičnom podujatí.

Pretekár Vimmaru Banská Bystrica bude mať ďalšiu možnosť zabezpečiť si účasť medzi elitnou päťdesiatkou na Silvestra, keď sa uskutoční kvalifikácia na novoročnú súťaž v Garmisch-Partenkirchene.

Víťazom kvalifikácie v Oberstdorfe sa stal Nór Anders Jacobsen, ktorý zaletel do vzdialenosti 139 m a od rozhodcov dostal známku 149,7 bodu. Talentovaný severan potvrdil dobrú formu zo švajčiarskeho Engelbergu, kde pred Vianocami získal premiérový triumf v SP. Druhé miesto v kvalifikácii obsadil objav sezóny, iba 16-ročný Rakúšan Gregor Schlierenzauer (148,4), tretí bol trojnásobný držiteľ veľkého glóbusu Poliak Adam Malysz (144,5).

Na Turné sa skáče k. o. systémom. V 1. kole sa vytvorí 25 dvojičiek, pričom víťaz kvalifikácie nastúpi proti skokanovi, ktorý v nej obsadil 50. priečku. (tasr)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.