Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Mesík nepostúpil v Lillehammeri z kvalifikácie

SITA|Publikované 1. dec 2006 o 22:32

LILLEHAMMER 1. decembra (SITA) - Slovenskému reprezentantovi v skokoch na lyžiach Martinovi Mesíkovi sa na mostíku HS-138 v nórskom Lillehammeri nepodarilo postúpiť z piatkovej večernej kvalifikácie do ...

LILLEHAMMER 1. decembra (SITA) - Slovenskému reprezentantovi v skokoch na lyžiach Martinovi Mesíkovi sa na mostíku HS-138 v nórskom Lillehammeri nepodarilo postúpiť z piatkovej večernej kvalifikácie do sobotňajšej hlavnej súťaže medzi 50 najlepších. Dvadsaťsedemročnému členovi LK Vimar Banská Bystrica namerali 111,5 metra, za čo dostal od rozhodcov 90,3 bodu. V konkurencii 69 skokanov obsadil Mesík 57. priečku. Posledným priamym postupujúcim do sobotňajšieho 1. kola bol Nór Morten Solem (114 m/94,8 b), na ktorého zverenec trénera Petra Schlanka stratil 2,5 metra, resp. 4,5 bodu. Isté miesto v sobotňajšom 1. kole malo prvých pätnásť skokanov z aktuálneho poradia SP 2006/07, ktorí nemuseli absolvovať kvalifikačný pokus. Toto "privilégium" využili iba Simon Ammann (Švajč.) a Michael Neumayer (Nem.). Víťazom piatkovej kvalifikácie sa v Lillehammeri stal talentovaný Rakúšan Gregor Schlierenzauer, ktorý skočil 140 m (139,6 b). Druhý bol skúsený Poliak Adam Malysz (136 m/138,4 b), tretí skončil Nór Anders Jacobsen (133 m/132,0 b). Obhajca celkového prvenstva v SP Jakub Janda z Česka obsadil v kvalifikácii 11. miesto (127 m/121,2 b).

Sobotňajšie 1. kolo hlavnej súťaže sa v Lillehammeri začne o 16.00 h SEČ, do finálového druhého kola postúpi 30 najlepších skokanov.

Výsledky piatkovej kvalifikácie Svetového pohára v skokoch na lyžiach 2006/2007 na mostíku HS-138 v nórskom Lillehammeri:

1. Gregor Schlierenzauer (Rak.) 139,6 bodu (140 m), 2. Adam Malysz (Poľ.) 138,4 (136 m), 3. Anders Jacobsen (Nór.) 132,0 (133 m),...57. Martin Mesík (SR) 90,3 (111,5 m) - nepostúpil do sobotňajšej hlavnej súťaže medzi 50 najlepších skokanov