Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Mesároš podal trestné oznámenie, Kozák mlčí

Jozef Vukušič. V mene prezidenta MFK včera prečítal stanovisko klubu. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 28. júl 2009 o 00:00

Futbalové Slovensko včera celý deň pretriasalo incident, ktorý sa stal počas prestávky zápasu 3. kola Corgoň ligy MFK Košice - FC Nitra v útrobách štadióna. Tréner MFK Košice Ján Kozák (55 r.) fyzicky napadol trénera brankárov FC Nitra Igora Mesároša (26

r.).

KOŠICE. Nitrianskeho trénera po presune do Nitry prijali na pozorovanie na oddelení traumatológie vo fakultnej nemocnici, odkiaľ ho v pondelok prepustili do domáceho liečenia.

Nie cez noviny, ale právnou cestou

Podľa našich informácií už podal trestné oznámenie za ublíženie na zdraví a za napadnutie. Svedčiť by mal Igor Kotora, 20-ročný hráč, ktorý sedel v Košiciach na lavičke náhradníkov. Podľa vyjadrenia I. Mesároša ho J. Kozák fyzicky napadol, začal ho škrtiť a búchať mu hlavu o stenu. Lekár nitrianskeho tímu MUDr. Alexander Poprac k udalosti poznamenal: "Odpadával a hrozila uňho strata vedomia. CT vyšetrenie dokázalo, že došlo k zraneniu hlavy a poškodeniu krčnej chrbtice."

Aj včera sme poskytli priestor na vyjadrenie trénerovi MFK Jánovi Kozákovi, ktorý naň zareagoval slovami. "Ďakujem, ale cez noviny sa k tejto udalosti nebudem vyjadrovať. Čo je veľa, to je veľa a celý prípad budem riešiť len právnou cestou." Košický tréner je známy svojou výbušnou povahou, no k fyzickému napadnutiu nemôže dôjsť, aj keby bolo akokoľvek vyprovokované. V športe je niečo také neprípustné.

Oba kluby včera vydali svoje stanovisko k tejto záležitosti. V mene MFK ho prečítal v mene prezidenta klubu generálny riaditeľ Jozef Vukušič.

Vyhlásenie MFK Košice

Blažej Podolák, prezident MFK Košice: „K vzniknutej veci a jej medializácii sa mi ťažko objektívne vyjadruje, keďže som nebol jej priamym účastníkom.

Podľa mojich informácií sa veci nestali tak, ako ich v médiách prezentoval generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni, ktorý ich má tiež len sprostredkované, keďže v prestávke zápasu bol aj so športovým manažérom FC Nitra Ivanom Ondruškom spolu so mnou v našich VIP priestoroch. Na základe toho, čo som zistil, môžem povedať, že k nejakému stretu medzi trénerom brankárov FC Nitra a naším hlavným trénerom došlo, ale nie tak, ako to prezentovali zástupcovia Nitry.

Keďže vzniknutý problém budú riešiť príslušné orgány SFZ a pravdepodobne aj policajné orgány, v súčasnosti sa k veci ďalej nebudem vyjadrovať.

Vzniknutá situácia ma isteže mrzí a vôbec k nej nemalo dôjsť. Verím, že veci sa posúdia objektívne."

Vyhlásenie FC Nitra

"Predstavenstvo FC Nitra, a.s., sa na mimoriadnom zasadnutí dňa 27. 7. 2009 zaoberalo udalosťami počas MZ Corgoň ligy MFK Košice - FC Nitra.

V prvom rade chceme podotknúť, že nám nejde o športovú stránku, ale o zdravie nášho trénera, ktoré po prvotných oznámeniach nevyzeralo dobre. Sme veľmi radi, že dnešným dňom bol prepustený do domáceho liečenia a veríme, že táto udalosť nezanechá na ňom žiadne následky a bude sa môcť ďalej venovať úspešnej práci v našom klube. Je to mladý a perspektívny tréner, ktorého si náš klub nesmierne váži.

Predstavenstvo FC Nitra, a. s., odsudzuje správanie trénera domáceho mužstva p. Kozáka, ktorý bezdôvodne, opakovane a obzvlášť nebezpečným a hrubým spôsobom fyzicky napadol člena realizačného tímu FC Nitra, a.s., trénera brankárov p. Mesároša.

Predstavenstvo FC Nitra, a.s., očakáva od príslušných orgánov ÚLK, SFZ a orgánov činných v trestnom konaní dôkladné prešetrenie celého incidentu a vyvodenie dôsledkov v snahe zabrániť v budúcnosti podobným prejavom agresívneho konania, ktoré môže spôsobiť vážne ujmy na zdraví."

Súvisiace články