Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Merťo má ďalší titul vo štvorhre, ale radšej by víťazil v singli

Sportnet|Publikované 5. feb 2006 o 23:00

Slovenský daviscupový reprezentant MICHAL MERTIŇÁK sa pred zápasom 1. kola svetovej skupiny v Čile pripojí k nášmu tímu ako posledný. Minulý týždeň sa zdržal na turnaji v Záhrebe, kde včera vyhral s Jaroslavom Levinským finále štvorhry. Je to druhý ...

FOTO - SITA

Slovenský daviscupový reprezentant MICHAL MERTIŇÁK sa pred zápasom 1. kola svetovej skupiny v Čile pripojí k nášmu tímu ako posledný. Minulý týždeň sa zdržal na turnaji v Záhrebe, kde včera vyhral s Jaroslavom Levinským finále štvorhry. Je to druhý triumf 26-ročného Merťa v debli v turnaji ATP, pred mesiacom mal premiéru v indickom Chennai s iným českým spoluhráčom Petrom Pálom.

Vo finále ste zdolali taliansku dvojicu Sanguinetti - Seppi 7:6, 6:1. Bol to váš najťažší zápas na turnaji?

"Ani nie, v semifinále sme sa vytrápili s iným talianskym párom Bracciali - Galimberti 6:3, 6:7 a 10:7. Vyhrali sme so šťastím. Vo finálovom súboji bol dôležitý prvý set, v ktorom si každá strana držala podanie a išlo sa do tajbrejku - tam sme mali pevnejšie nervy. Obrátili sme z 5:6 na konečných 8:6. Potom sme už mali v druhom sete ľahkú úlohu."

Levinský je v tomto roku po Pálovi a Hrbatom už tretím vaším partnerom vo štvorhre. Ako sa vám s ním hralo?

"Jaroslav je špecialista na štvorhru, veľmi dobre sa dopĺňame. Radosť s ním hrať. S Dominikom sme dohodnutí na grandslamové turnaje, na ďalších podujatiach hrám s rôznymi spoluhráčmi."

Vo štvorhre ste už v top-50 na svete. Čo znamená čerstvý titul pre vašu kariéru?

"Dáva mi viac sebavedomia, že ak sa dokážem presadiť vo štvorhre, mohlo by to ísť aj v dvojhre. Žiaľ, zatiaľ sa mi nedarí preraziť na turnajoch v singli a už nepatrím k najmladším. Stále som v druhej stovke svetového rebríčka a na veľkých turnajoch musím hrať kvalifikáciu. Mojím cieľom pre túto sezónu zostáva top-100 v dvojhre. Štvorhra je len doplnková."

Dominik Hrbatý sa už pripravuje v čilskej Rancague na daviscupový súboj. Vy by ste mali byť druhým hráčom do dvojhry. Neublíži halový turnaj v Záhrebe vašej príprave na antuke v Južnej Amerike?

"Zo Záhrebu uháňam autom do Bratislavy a v pondelok už letím z Viedne za naším tímom do Čile. Dva dni tréningu na antuke by mali stačiť, aby som sa prispôsobil novým podmienkam. Aj keď antuka nie je môj obľúbený povrch a radšej hrám v hale."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.