Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Mertiňákov premiérový titul

Publikované 8. jan 2006 o 23:00

"Skvelý pocit. Výborný štart do nového roku," telefonoval včera do redakcie z Chennai slovenský daviscupový reprezentant Michal Mertiňák. S českým spoluhráčom Petrom Pálom vyhrali štvorhru na turnaji v Indii, vo finále zdolali pred 8000 divákmi domácu ..

Slovenský tenista Michal Mertiňák (vpravo) a Čech Petr Pála s víťaznými trofejami po finále štvorhry na turnaji v indickom Chennai.

FOTO - REUTERS

"Skvelý pocit. Výborný štart do nového roku," telefonoval včera do redakcie z Chennai slovenský daviscupový reprezentant Michal Mertiňák. S českým spoluhráčom Petrom Pálom vyhrali štvorhru na turnaji v Indii, vo finále zdolali pred 8000 divákmi domácu dvojicu Amritraj - Bopanna 6:2, 7:5. Pre nášho 26-ročného tenistu to bol premiérový triumf na okruhu ATP, kým Pála vyhral už piaty turnaj v kariére. "Vo finále nastal rozhodujúci zlom v druhom sete. Prehrávali sme už 0:5 a vzápätí sme vyhrali sedem gemov za sebou," doplnil Mertiňák. Do Indie cestoval prvý raz, chcel sa z kvalifikácie prebiť do hlavnej súťaže v dvojhre a na debla sa dohodol so skúseným tridsiatnikom Pálom. Prvý cieľ mu nevyšiel, uviazol vo finále kvalifikácie, ale štvorhra dopadla nad očakávanie úspešne. Po Chennai si zlepší 64. miesto vo svetovom rebríčku štvorhier, ale v dvojhre stále zostáva v druhej stovke.

"Aj v dvojhre sa chcem tento rok dostať do top-100. V Indii som sa dobre rozohral, azda sa to prejaví na výsledkoch v kvalifikácii na Australian Open," doplnil Mertiňák. Z Chennai sa presunul priamo do Melbourne, kde už tento týždeň štartuje kvalifikácia na prvý grandslamový turnaj roka. (on)

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.