Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Mertiňák vynechá Montreal aj Cincinnati

SITA|4. aug 2011 o 12:35

Slovenský tenista Michal Mertiňák bude zo zdravotných dôvodov chýbať na budúcotýždňovom turnaji turnaji v Montreale.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Michal Mertiňák bude zo zdravotných dôvodov chýbať na budúcotýždňovom turnaji turnaji v Montreale aj na následnom podujatí v Cincinnati.

"Chrbát je zase zlý. Akurát mám za sebou dvojhodinovú infúziu, chodím na ňu každý deň do Piešťan. Beriem lieky, robím špeciálne rehabilitačné cviky. V utorok som bol na vyšetrení v Prahe u Pavla Kolářa, v pondelok sa tam vrátim na kontrolu," povedal pre agentúru SITA 31-ročný bývalý 12. muž svetového rebríčka vo štvorhre Michal Mertiňák, ktorý momentálne figuruje na 26. priečke. Ku koncu augusta sa rodák z Považskej Bystrice vytratí do štvrtej desiatky deblového poradia.

"V Hamburgu to ešte bolo ako-tak a myslel som si, že to rozhýbem, lebo som popri hraní aj poctivo cvičil. V Umagu bol úvodný set prvého zápasu pomerne ´okej´, ale po prehre 9:11 v zápasovom tajbrejku som už ledva dokráčal do šatne. Vlastne bolo dobré, že sme neuspeli, lebo ďalšie stretnutie by som aj tak musel skrečovať," povzdychol si Mertiňák a pokračoval: "Neviem, ako sa to teraz vyvinie. Rád by som hral pred US Open na tom novom turnaji vo Winstone-Saleme, kde by to malo byť opäť s Lukášom Dlouhým. Na samotný grandslamový New York predbežne prichádza do úvahy Paul Hanley, prípadne Karol Beck, ale v prvom rade musím byť dovtedy fit."

Súvisiace články