Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Mertiňák vybojoval piaty titul ATP vo štvorhre

Sportnet|Publikované 3. mar 2008 o 00:00

Náš tenista si v Mexiku rozdelil s Rakúšanom Marachom víťaznú prémiu 47­tisíc dolárov.

BRATISLAVA. Dvadsaťosemročný slovenský tenista Michal Mertiňák (vľavo na snímke SITA/AP, vpravo je Marach) sa v dvojhre nikdy neprebil do prvej stovky svetového rebríčka, ale vo štvorhre je špička, nech hrá s kýmkoľvek. Vo finále antukového turnaja ATP v mexickom Acapulcu dotovaného 794 000 dolármi vyhral s rakúskym spoluhráčom Oliverom Marachom nad argentínsko-peruánskym párom Calleri, Horna 6:2, 6:7 (3), 10:7. Víťazi si rozdelili prémiu 47-tisíc USD. Mertiňák sa v novom renkingu posunie zo 63. miesta, jeho maximom je 35. miesto spred dvoch rokov.

„Mohli sme vyhrať už vo dvoch­ setoch, ale za stavu 5:5 a 15:40 Horna vynikajúco servoval," vravel po finále Mertiňák pre internetovú stránku ATP. „V rozhodujúcom zápasovom taj­brejku sme prehrávali 4:7 a vtedy sme zahrali najlepšie výmeny. V závere sme zrejme mali aj viac šťastia." Rakúšan Marach je jediným partnerom, s ktorým Mertiňák vybojoval dva tituly. Pred polrokom triumfovali rovnako na antuke v Bukurešti. V minulosti hral Michal zväčša s českými tenistami.

„S Michalom sme hrali dovedna len na piatich turnajoch a dva z nich sme vyhrali. To je celkom dobré, nie?“ spokojne hodnotil 27-ročný tenista z Grazu. „Dúfam, že nám to spolu vydrží. Antuka nám sedí. Tento týždeň nastúpime na turnaji v Bogote.“

Mertiňákove triumfy

Chennai 2006 (s Pálom, ČR), Zá­hreb 2006 (s Levinským, ČR), Umag 2007 (s Dlouhým, ČR), Bukurešť 2007 (s Marachom, Rak.), Acapulco 2008 (s Marachom)

Súvisiace články