Štvrtok, 22. apríla, 2021Meniny má Slavomír

Mertiňák už v semifinále štvorhry v Aucklande

SITA|15. jan 2009 o 10:15

Slovenský tenista Michal Mertiňák si zahrá v semifinále štvorhry na turnaji ATP 250 Heineken Open v novozélandskom Aucklande.

AUCKLAND. Slovenský tenista Michal Mertiňák si zahrá v semifinále štvorhry na turnaji ATP 250 Heineken Open v novozélandskom Aucklande (dotácia 480 750 USD, tvrdý povrch Rebound Ace vonku).

Spoločne s českým partnerom Františkom Čermákom si ako štvrtý nasadený pár vo štvrtok poradili s nenasadenou nemeckou dvojicou Michael Kohlmann, Philipp Petzschner hladko za 56 minút 6:1, 6:4.

Dvadsaťdeväťročný Mertiňák (41. v deblovom renkingu ATP) a o tri roky starší Čermák (35.) mali vydarený vstup do stretnutia. Na začiatku viedli 4:0 a napokon získali prvý set hladko 6:1. V druhom dejstve česko-slovenský pár súperov brejkol na 3:2 a túto minivýhodu si už napokon udržal do konca stretnutia. Najbližšími súpermi Mertiňáka s Čermákom bude najvyššie nasadené duo - Čech Martin Damm a Švéd Robert Lindstedt.

Pre zaujímavosť, držiteľ šiestich deblových titulov na okruhu ATP Mertiňák v 1. kole v Aucklande spoločne s Čermákom vyradili z boja súčasnú slovenskú deblovú jednotku Filipa Poláška, ktorý bojoval po boku Američana Travisa Parrotta.

Štvorhra - štvrťfinále:

František Čermák, Michal Mertiňák (4-ČR/SR) - Michael Kohlmann, Philipp Petzschner (Nem.) 6:1, 6:4

Súvisiace články