Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Mertiňák už trénuje v Čile

Sportnet|8. feb 2006 o 00:00

RANCAGUA - Slovenskí tenisti trénovali včera v dejisku zápasu 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v čílskej Rancague prvýkrát v kompletnom zložení. K trojici Dominik Hrbatý, Lukáš Lacko a Victor Bruthans sa pripojil aj Michal Mertiňák (na snímke ...

FOTO

RANCAGUA - Slovenskí tenisti trénovali včera v dejisku zápasu 1. kola svetovej skupiny Davisovho pohára v čílskej Rancague prvýkrát v kompletnom zložení. K trojici Dominik Hrbatý, Lukáš Lacko a Victor Bruthans sa pripojil aj Michal Mertiňák (na snímke SITA), ktorý v nedeľu spoločne s Čechom Jaroslavom Levinským zvíťazil vo finále štvorhry na turnaji ATP v chorvátskom Záhrebe.

"Merťo v utorok priletel do Santiaga a popoludní si bol prvýkrát zaťukať na antukovom dvorci arény Medialuna. Potrebuje čas, aby sa aklimatizoval a zvykol si na pomalší povrch. Domino Hrbatý, ktorý je v Rancague už od piatka, sa začína pripravovať na jednotlivých čílskych hráčov. Spolu sa budeme snažiť ušiť účinnú taktiku na obe domáce hviezdy Fernanda Gonzaleza i Nicolasa Massúa," povedal Hrbatého kouč Tibor Tóth, ktorý sa v dueli proti Čile predstaví v úlohe nehrajúceho kapitána, keďže Miloslav Mečíř pre bolesti chrbtice do Južnej Ameriky neodletel.

Slováci si zatiaľ prostredie v Čile pochvaľujú a spokojní sú aj s povrchom. "Antuka je síce trochu mäkšia, no chalani si postupne na ňu zvykli a najmä Dominovi Hrbatému vyhovuje. Organizátori sa o centrálny dvorec zatiaľ príkladne starajú. V Čile momentálne vládne slnečné počasie a teploty dosahujú 30 stupňov," dodal Tóth.

Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 20.00 SEČ. Sobotňajšia štvorhra je na programe od 23.00, nedeľňajšie záverečné dvojhry sa začnú o 20.00. Víťaz zápasu Čile - SR postúpi do aprílového štvrťfinále, kde sa stretne s úspešnejším zo súboja USA - Rumunsko, zdolaný tím bude v septembrovej baráži bojovať o účasť medzi elitou. (tasr)

Súvisiace články