Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Mertiňák túži po prvej stovke aj v dvojhre

Sportnet|Publikované 3. jan 2006 o 00:00

Náš tenisový reprezentant Michal Mertiňák si na konci sezóny užil oslavy pre najlepší tím Slovenska v ankete Športovec roka a ešte pred Silvestrom zamieril do Indie. Na turnaji v Chennai začal nový rok 2006 víťazným zápasom v kvalifikácii.

Michal Mertiňák sa chce v novej sezóne prebiť do top-100 svetového rebríčka v dvojhre.

FOTO - SITA

"Z možností turnajov v Dohe, Adelaide som si vybral Chennai, kde bola podľa rebríčkového postavenia hráčov najslabšia konkurencia a mal som istotu, že si zahrám v kvalifikácii," povedal 26-ročný Mertiňák. Z Indie sa presťahuje do Sydney a následne na prvý grandslamový turnaj roka v Melbourne, kde ho opäť čaká kvalifikácia a vo štvorhre nastúpi v hlavnej súťaži s krajanom Dominikom Hrbatým.

Michal pomohol vlani daviscupovému tímu Slovenska k postupu do finále, v zápasoch so Španielskom, Holandskom a Argentínou sa s Karolom Beckom zakaždým postarali o bod vo štvorhre. Mertiňák sa vo štvorhre už dostal do prvej stovky svetového rebríčka, aktuálne je na 64. mieste, ale v dvojhre sa mu nedarí postúpiť do top-100.

"Dúfam, že tento rok mi to konečne vyjde. Najvyšší čas, lebo už nie som najmladší a zozadu sa tlačia noví hráči," vravel zverenec trénera Jozefa Liptáka. Na prelome rokov zimoval na 163. mieste, ale v novembri ho od prvej stovky delilo len 29 miest. Pribrzdilo ho zranenie palca na ruke z daviscupového súboja s Argentínou, ktorý ešte obetavo dohral, no potom nasledovala mesačná maródka.

Preto pri novoročných želaniach začína Mertiňák vždy od zdravia. "A ak sa pridá i trochu šťastia, mohol by som sa častejšie ukázať na veľkých turnajoch. Mojím cieľom je konečne vyhrať v prvom kole Grand Slamu. Zatiaľ som hral iba vo Wimbledone 2003," doplnil rodák z Považskej Bystrice.

Daviscupový tím začína v novom ročníku svetovej skupiny už vo februári na horúcej antuke v Južnej Amerike. "Uvidíme, ako dopadne situácia okolo Karola Becka. Máme Hrbatého a silné družstvo, aj v Čile sa dá vyhrať," dodal Michal Mertiňák. (on)

Súvisiace články