Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Mertiňák tretím Slovákom v kvalifikácii na Australian Open

SITA|Publikované 6. jan 2008 o 10:33

MELBOURNE 6. januára (SITA) - Michal Mertiňák sa na základe svojho singlového renkingu a vývoja situácie so stornami účasti stal prvým hráčom nad čiarou a po Lukášovi Lackovi a Ivovi Klecovi tretím Slovákom ...

MELBOURNE 6. januára (SITA) - Michal Mertiňák sa na základe svojho singlového renkingu a vývoja situácie so stornami účasti stal prvým hráčom nad čiarou a po Lukášovi Lackovi a Ivovi Klecovi tretím Slovákom s právom účasti v kvalifikácii dvojhry na úvodnom grandslamovom podujatí sezóny Australian Open v Melbourne. Správa sa objavila na dôveryhodnom zahraničnom internetovom fóre.

Dvadsaťosemročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák vlani síce na štvrtý pokus od sezóny 2004 prešiel cez 1. kolo eliminačných bojov, ale vo finálovom 3. kole kvalifikácie podľahol Srbovi Ilijovi Bozoljacovi tesne 3:6, 6:1, 9:11. Držiteľ singlového titulu z bratislavského challengerového turnaja Tatra banka Open 2006 Mertiňák je vo dvojhre na 295. mieste v renkingu ATP Entry. Vo štvorhre, na ktorú sa najmä pod vplyvom vleklých problémov s kolenami špecializuje, patrí slovenskému daviscupovému reprezentantovi 54. pozícia. Na Australian Open sa v debli predstaví po boku Čecha Jaroslava Levinského.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.