Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Mertiňák si na Roland Garros zahrá ako náhradník v miešanej štvorhre

SITA|26. máj 2011 o 18:13

Miešaná štvorhra na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny bude napokon predsa aj so slovenskou účasťou.

PARÍŽ. Miešaná štvorhra na druhom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Roland Garros v Paríži (22. mája - 5. júna, celková dotácia 17 520 000 eur, antuka vonku) napokon predsa nebude bez slovenského zastúpenia. Ako alternant sa v nej spolu s Češkou Vladimírou Uhlířovou predstaví Michal Mertiňák.

V pôvodnom prípade by išlo už o druhé podujatie "veľkej štvorky" v rade, na ktorom by nastala situácia bez Slovákov. Na januárových melbournských Australian Open síce figuroval v "pavúku" mixu práve Mertiňák, ale napokon sa spolu so Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou nepredstavili.

Teraz pri 31-ročnom rodákovi z Považskej Bystrice Mertiňákovi a Uhlířovej svieti značka "A" rovnako ako pri ďalších dvoch pároch. Slovensko-český tandem bude mať na úvod veľmi náročnú úlohu - v piatok približne po 17.00 h vyzve šestky "pavúka", americkú reprezentantku Liezel Huberovú a Juhoafričana Wesleyho Moodieho.

Semifinalista deblovej časti šampionátu ATP World Tour Finals 2009 Mertiňák sa v parížskej štvorhre mužov spolu s Bahamčanom Markom Knowlesom lúčil už v 1. kole.

Súvisiace články