Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Mertiňák obhájil prvenstvo vo štvorhre v Umagu - doplnené

SITA|Publikované 20. júl 2008 o 19:47

Pôvodná správa doplnená o hlas Michala Mertiňáka.


UMAG 20. júla (SITA) - Slovenský tenista Michal Mertiňák sa spolu s Čechom Petrom Pálom stali víťazmi štvorhry na turnaji ATP Studena Croatia Open na antuke v chorvátskom Umagu (dotácia 326 000 eur). Tretí nasadený pár si vo finále poradil s nenasadenou argentínsko-talianskou dvojicou Carlos Berlocq, Fabio Fagnini po boji za 69 minút 2:6, 6:3, 10:5 v zápasovom tajbrejku. Víťazi si rozdelia prémiu 15 000 eur.

"V úvode zápasu sme začali zle. Prehral som si servis a neskôr sme ešte raz stratili podanie. Na začiatku druhého setu sa nám vydaril konečne brejk a postupne sme sa začali rozbiehať. V supertajbrejku je to o šťastí a dnes sme ho mali viac my," komentoval pre agentúru SITA M. Mertiňák.

Dvadsaťosemročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák obhájil triumf v chorvátskom letovisku, ibaže vlani si prvenstvo pripísal po boku iného českého tenistu Lukáša Dlouhého. "Pála je výborný pri sieti, slabší od základnej čiary. Ja som zasa lepší od čiary, takže vzájomne sa dobre dopĺňame. Dlouhý je jeden z najlepších deblistov na svete, veď v rebríčku je štrnásty," ponúkol porovnanie českých hráčov štvorhry Mertiňák. Slovenského daviscupového reprezentanta teší, že obhájil body v Umagu z minulého roka. Má to svoj dôvod: "Z vlaňajška som obhajoval aj semifinále z Amersfoortu, ale keďže tento rok z dôvodu olympijských hier oba turnaje vtesnali do jedného týždňa, nemohol som hrať aj v Holandsku," vysvetlil.

Celkovo sa 40. hráč súčasného deblového renkingu dočkal šiesteho triumfu vo štvorhre na okruhu ATP, po mexickom Acapulku druhého v tomto roku. Mertiňák má pozoruhodnú úspešnosť vo finále turnajov vo štvorhre: zo siedmich účastí sa šesťkrát tešil z triumfu. Najbližšie sa najlepší slovenský deblista predstaví až o tri týždne na challengeri v španielskej Segovii a potom už poletí do New Yorku na US Open. Tam bude jeho partnerom Chorvát Lovro Zovko.


Výsledok:


Štvorhra - finále:

Michal Mertiňák, Petr Pála (3-SR/ČR) - Carlos Berlocq, Fabio Fagnini (Arg./Tal.) 2:6, 6:3, 10:5 (zápasový tajbrejk)


Mertiňákove víťazné turnaje vo štvorhre na okruhu ATP (6):

Umag 2008, 2007, Acapulco 2007, Bukurešť 2007, Záhreb 2006, Chennai 2006


Súvisiace články