Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Mertiňák na US Open so Zovkom, potom po boku Poláška

SITA|Publikované 6. aug 2008 o 12:16

BRATISLAVA 6. augusta (SITA) - Slovenský tenista Michal Mertiňák po uplynutí svojho dvojtýždňového trestu od Asociácie tenisových profesionálov (ATP) za stávky mal tento týždeň štartovať na challengeri ...

BRATISLAVA 6. augusta (SITA) - Slovenský tenista Michal Mertiňák po uplynutí svojho dvojtýždňového trestu od Asociácie tenisových profesionálov (ATP) za stávky mal tento týždeň štartovať na challengeri v Segovii, napokon však do Španielska necestoval.

"Pôvodne som mal hrať v s Chorvátom Lovrom Zovkom, ktorý bude mojím partnerom na US Open, lenže on toto vystúpenie zrušil. Očakával totiž voľnú kartu od ITF na olympijskú deblovú účasť s Ivom Karlovičom," vysvetlil M. Mertiňák pre agentúru SITA a dodal: "Následne som sa na Segoviu dohodol s Karolom Beckom, ten však za dramatických okolností spolu s Jánom Krošlákom, Tiborom Tóthom a Sergijom Bubkom mladším zostal vo Viedni, keď lietadlu začal horieť motor a muselo núdzovo pristáť. Nečudujem sa im, že po takomto zážitku mali zábrany hneď na druhý deň sadnúť si do ďalšieho."

Dvadsaťosemročný rodák z Považskej Bystrice Mertiňák sa vráti do tenisového diania až v New Yorku. Ešte pred deblom na záverečnom grandslamovom turnaji roka sa zúčastní na exhibícii na Long Islande. "Teraz trénujem doma. Do Ameriky odchádzam v pondelok 18. augusta. Po US Open zamierim do Bukurešti, potom je na programe bratislavský daviscupový súboj proti Chorvátsku a challenger v Trnave. Túto šnúru absolvujem po boku Filipa Poláška," načrtol svoj program držiteľ šiestich deblových trofejí z hlavného okruhu ATP Mertiňák, ktorý v polovici júla po boku Petra Pálu obhájil triumf v chorvátskom Umagu.

Pred odletom oceán sa Mertiňák dvakrát - 10. a 16. augusta - predstaví v nemeckej I. bundeslige tímov v drese lídra tabuľky Kurhaus Lambertz Aachen. "Počas suspendácie som bundesligu nemohol hrávať. Z ATP som síce dostal prípis, že zákaz štartu sa nevzťahuje na podujatia ITF, vrátane grandslamových, či rôzne národné ligy, ale v tomto prípade mi v tom zabránili pravidlá Nemeckého tenisového zväzu."


Súvisiace články