Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Memorium porazilo vo veľkej dráme Plavnicu

(Autor: Michal Petrilák)
Peter Rindoš|Publikované 13. mar 2013 o 23:00

Víťazom volejbalovej ligy miešaných družstiev v Starej Ľubovni sa stalo Memorium.

Líder základnej časti porazil vo finále nováčika z Plavnice najtesnejšie 3:2. O osude stretnutia rozhodol sporný moment, keď hostia nezužitkovali ani svoj druhý mečbal.

STARÁ ĽUBOVŇA. Diváci v zaplnenej športovej hale videli skvelé momenty v podaní oboch finalistov. V hľadisku i na palubovke nechýbali emotívne momenty. V závere stretnutia sa dokonca Plavnica na okamih tešila z výhry. Po predčasnej radosti napokon víťazný pohár zdvihol kapitán Memoria.

Sporný moment zápasu sa odohral v jeho závere. Po prvom nevyužitom mečbale viedli Plavničania stále 14:13. Svoj následný útok však zahrali mimo ihriska. Keďže videli teč súperovho hráča, na okamih sa tešili z výhry.

„Dotyk z mojej strany nebol. Niekomu sa to mohlo zdať, rozhodca však stál blízko a ten by to videl,“ povedal nám kapitán Memoria Vlado Drobňák

J. Senko: Hovoril som rozhodcom, nech sa na teč opýtajú hráča

Pri rozhodujúcom okamihu v závere tajbrejku na moment zneistel aj hlavný rozhodca. Predlaktím najprv priznával nováčikovi rozhodujúci bod, po reakcii postranného však ukázal s istotou na bod pre Memorium. Záver už zvládli s prehľadom hráči víťaza základnej časti. Tajbrejk vyhrali 16:14.

„V smere lopty sme videli teč. Povedal som rozhodcom, nech sa na to opýtajú hráča. Sklamalo ma, že tak neurobili,“ priblížil kapitán Plavnice Jozef Senko.

Finalisti (vpravo) víťaz súťaže Memorium, vľavo strieborní Plavničania. Foto: Peter Rindoš

Skvelú atmosféru v hale dirigovali fanúšikovia Plavnice

Samotný zápas bol kvalitný a dramatický. Hráčov zmiešaných družstiev hnala k bojovným výkonom aj skvelá atmosféra v zaplnenej hale. K vystrojeným fanúšikom Plavnice sa snažili konkurovať aj domáci priaznivci. „Zápas bol dramatický, ale tak to má byť. Išlo o vyvrcholenie súťaže,“ zhodnotil finálovú atmosféru V. Drobňák.

Na jednej strane sklamanie, na druhej pocity radosti zavládli v tíme Plavnice vďaka fanúšikom. „Určite sme z prehry sklamaní. Chceli sme vyhrať, ale šport je šport. Sme však radi, akých sme mali počas sezóny fanúšikov. Závidieť nám ich mohla celá hala, prišli deti i dôchodcovia. Nikto sa na nich nechytal,“ dodal J. Senko.

Atmosféra bola podľa mnohých doteraz najlepšia v zrekonštruovanej hale.

Foto: Michal Petrilák

Robo Keda: Úroveň ligy ma milo prekvapila

V tíme víťaza Draganna volejbalovej ligy mix bol aj niekdajší extraligista Robert Keda. Opora víťaza súťaže pochválila kvalitu ligy. „Hral som ju prvý rok, úroveň má milo prekvapila. Súťaž bola veľmi vyrovnaná. Nastúpilo tu veľa bývalých registrovaných hráčov Ľubovne,“ povedal vynikajúci smečiar. Podľa neho bolo podstatné, že diváci i hráči na palubovke sa volejbalom bavili.

V plavnickom tíme nastupoval Stanislav Hricko. Futbalista piatoligového mužstva si volejbal užíval. „Finále sme mali vyhrať a nepustiť ho do tajbrejku. Na palubovke sme síce súťaž nevyhrali, ale naši fanúšikovia na tribúne áno,“ povedal.

Dodal, že nováčik chcel svojim účinkovaním hlavne utužiť kolektív a fanúšikov. „Teraz verím, že volejbaloví fanúšikovia budú rovnako fandiť aj futbalistom.“

Výsledky

Zápas o 3. miesto

Samaritáni - SL Raketa 3:1(25:14, 22:25, 25:20, 30:28)

Finále

Memorium - VK Plavnica 3:2(21:25, 25:23, 21:25, 25:17, 16:14)

rin

Autor: Peter Rindoš

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.