Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Memoriál Ladislava Trojáka vyhrali dorastenci Košíc

Sportnet|Publikované 20. aug 2009 o 22:00

Memoriál Ladislava Trojáka napísal už svoju 30. kapitolu. Víťazom hokejového turnaja dorastencov sa v košickej Steel Aréne stali domáce nádeje. Dorast HC zdolal rovesníkov z Banskej Bystrice a Liptovského Mikuláša a po remíze so Zvolenom obsadil prvé mies

to.


KOŠICE. Hokejoví dorastenci HC Košice dotiahli 30. ročník Memoriálu Ladislava Trojáka do víťazného konca. Tím vedený trénermi Vladimírom Svitekom a Mojmírom Božíkom zdolal Liptákov 4:2, Banskú Bystricu 6:3 a so Zvolenom sa zrodil nerozhodný výsledok 1:1. Za najlepšieho brankára turnaja vyhlásili Duchoňa z Liptovského Mikuláša, najlepším útočníkom sa stal Bystričan Bíreš. Košičan Varholík sa stal najlepším obrancom, Kohutiar získal cenu pre najlepšieho hráča Memoriálu Ladislava Trojáka 2009.

Zahrali si všetci

"V príprave nie sú prvoradé výsledky, nie sme tlačení k tomu, že musíme za každú cenu vyhrávať. Keďže mám v kádri veľa hráčov, potreboval som ich vyskúšať. Keď sa však naskytla šanca turnaj vyhrať, nepohrdli sme ňou. Prvoradé však bolo, aby si zahrali všetci chlapci," podotkol kormidelník košického dorastu Vladimír Svitek.

Svitek formuje nový tím

V uplynulej sezóne dorast HC kraľoval v extralige a titul získali dorastenci Košíc celkom suverénne. V lete sa však kádre obmieňajú, a tak Vladimír Svitek formuje nový tím. "Z pôvodnej skladby nám ostali dve päťky. Do dorastu prešli deviataci, chlapci z béčka, ale aj pár nových hráčov. Až v samotnej extraligovej súťaži uvidíme, ako sme na tom, ale myslím, že by to malo byť dobré."

Juniori cítia šancu

Nie každý ročník je rovnako silný. No pre mládežníckych trénerov by mala byť vrcholom snaženia výchova individualít pre seniorské mužstvo. "Cez mládežnícke reprezentačné výbery by sa hráči mohli dostať až do seniorského celku. Z juniorky je teraz cesta do áčka priechodnejšia. Ekonomická kríza dotlačí kluby k tomu, aby dávali možnosť aj mladým, a juniori to cítia, takže majú o čo hrať," presvedčený je Svitek, že cesta do seniorskej extraligy je pre hráčov motiváciou.

V košickom doraste by ste podľa Sviteka našli niekoľko talentov. "Máme šikovných chlapcov. Vlastne až tri päťky z dorastu hrajú za juniorku, lebo v kádri dorastu je až 45 hráčov. Pre hráčov je len plusom, ak môžu nastupovať o kategóriu vyššie, proti starším hráčom," dodal niekdajší československý reprezentant, ktorý v uplynulej sezóne viedol košických deviatakov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.